LinuxMarket

Tag: garnitur

Czasami trzeba poszaleć ze swoim strojem

Na co dzień chodząc do pracy szykujemy się zgodnie z dress kodem, który w niej istnieje. Wiemy czy musimy przychodzić w garniturze, czy starczy koszula oraz spodnie dżinsowe. Nie mniej w momentach wolnych trzeba pokombinować ze swoim strojem oraz nie trzymać się dokładnie wyznaczonych modeli. Teraz w wielu miejscach mamy szansę wyszukać śmieszne koszulki męskie, na których mieści się zabawny nadruk, albo rysunek, a wszystko to odnosi się do jakiejś sytuacji.


Grząski temat: męska biżuteria

Przede mną dość dyskusyjna tematyka – biżuteria dla mężczyzn. Kwestia pełna ślepych uliczek. Wielu mężczyzn po zobaczeniu tejże frazy popaść by mogło jeśli nie w popłoch (bo przecież prawdziwy mężczyzna niczego się nie boi) to co najmniej w zażenowanie. Ci z nich którzy mają zamiłowanie do filozofowania być może zadumaliby się nad kondycją współczesnych mężczyzn a wręcz nad zamianą ról społecznych która z całą pewnością się dokonuje w naszym społeczeństwie.


Często popełniane przez panów błędy jeśli chodzi o dobieranie ciuchów. Czego się wystrzegać?

Moda męska to temat dość kontrowersyjny dla części panów. Wydaje im się bowiem, że słowo moda jest jakby zarezerwowane tylko dla kobiet i jest to bez wątpienia domena płci żeńskiej. Świadomość posiadania dobrze dobranego stroju dla panów i tak już jest większa niż była jeszcze kilka lat temu. Dziś to już coś zwyczajnego gdy widzimy na ulicy mężczyzn świetnie ubranych ponieważ temat ten częściej pojawia się choćby w mediach. Sporo sklepów z ciuchami robi kampanie skierowane tylko do panów i nikt się temu nie dziwi. Nadal jednak mamy sporo do poprawienia w tej kwestii, z tego powodu warto znać parę reguł, które wskażą czego unikać żeby dobrze wyglądać. Jak wyglądają najczęściej popełniane błędy?


Moda dla mężczyzn na każdą okazję

Pojęcie „dress code” zwykle budzi niechęć wśród pracowników, jednak zamiast uskarżać się na ograniczenia, korzystniej będzie owe zasady jak najszybciej wdrożyć w życie. Nagle może się okazać, iż to co pozornie ograniczało – było wspaniałą lekcją stylu i w przeciwieństwie do płci pięknej – mężczyzna zawsze ma ”się w co ubrać”. Co więcej, możemy przy tym zaznaczyć własny styl i oryginalność. Jak to zrobić?


Jak korzystnie się pokazać na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień?

O jakich radach powinniśmy wiedzieć, kiedy dobieramy garnitur? Przede wszystkim o odpowiednio dobranych butach

Choć są panowie, którzy zakładają eleganckie ubrania chętnie nawet po pracy, stanowią oni stosunkowo niewielką grupę. Trzeba to powiedzieć: duża liczba facetów wyjściowych ubrań unika jak może, stąd też bierze się ich niewiedza: jak powinni właściwie dopasowywać dodatki do tego typu stroju. O czym powinni więc wiedzieć panowie noszący eleganckie ubrania tylko w wyjątkowe okazje?


Modny mężczyzna wiosną i latem

O modzie męskiej do jakiegoś momentu mówiło się i słyszało dużo rzadziej niż o tej dla kobiet. Obecnie ten proces ulega odwróceniu. Coraz większą uwagę zwraca się na to, co widoczne jest w salonach mody dla mężczyzn. W kwestii wybiegów jednak, produkty które są tam prezentowane dla obu płci są zazwyczaj dość oryginalne i nierzadko nie nadają się do wykorzystywania w życiu codziennym.


Koszule dla człowieka, który zna swoją wartość

Prawdziwy mężczyzna powinien posiadać kilka eleganckich koszul. Jednak nie każdą koszulę możemy określić mianem eleganckich. Jeśli chcemy, by nasze koszule naprawdę były eleganckie trzeba pamiętać o dwóch bardzo istotnych rzeczach. Materiał koszuli powinien być odpowiedni i nie może ona być tania. Niestety tanie koszule najczęściej po pierwszej przepierce są do wyrzucenia. A musimy pamiętać, że mimo dobrego materiału, dobrze dobranych spinek, idealnego krawata i właściwej marynarki koszula będzie do niczego, jeżeli nie będzie czysta i wyprasowana.