LinuxMarket

Programiki motywacyjne – czyli, w jaki sposób po zachęcać klienta do częstszego kupowania w naszym sklepie

Na pewno kupując przez Internet, nie raz trafiłeś wewnątrz jakimś sklepie na słowa „programik lojalnościowy”. Czy zastanawiałeś się, co to w rzeczywistości bywa? Na pewno, zwłaszcza, że natrafiłeś na te słówka nie jeden ale setki razu, nie jedynie na Polskich stronkach, ale i na tych zagranicznych, gdzie brzmi trochę w inny sposób, ale ma te samiutkie znaczenie.

sala weselna

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com

pokoje

Źródło: pixabay.com
Jaki bywa sens takich programików? Po co one istnieją? Tego wszystkiego po dowiadujesz się z naszego nowego artykułu!
Programiki lojalnościowe, które też mamy możliwość przezwać jako programy motywacyjne, są to tak naprawdę legalne i przyjemne sposoby, aby po zachęcać nas – klientów, do częstszego zakupowania w jakimś sklepie w sieci. W zależności od strony internetowej – jej głównej tematyki, czy też najzwyczajniej ogólnikowego zamysłu jej administratora, programik lojalnościowy w każdym miejscu wygląda w inny sposób, choć czasami możemy natrafić na jego podobny „wydźwięk” na paru stronkach, nawet wcale ze sobą nie powiązanych. Programy motywacyjne tego typu, dają nam – jeżeli kupujemy pierwszy raz, lub jesteśmy klientami typu „stałego” (nie wspominając o tym, iż jesteśmy wpisani do tak zwanego „Newslettera”) – możliwość uzyskania rabatów na następne zakupy, lub wygrać jakieś nagrody.

Czy zaciekawiłyby Cię inne newsy (https://happytree.com.pl/) na tenże temat? Zapraszamy do przejrzenia kolejnego tekstu. W nim zapoznasz się z różnymi szczegółami.

Najbardziej popularnym rodzajem programiku lojalnościowego, jest możność zbierania punktów na konkretnej stronie, które później możemy wymienić na przeróżne gadżety, rabaty, a czasem nawet i samiutki asortyment sklepiku.

Punkty dostajemy zazwyczaj przy zamówieniach, dzięki czemu, jeśli na coś starczy naszym osobom punktów, mamy możliwość to zamienić (punkciki wtedy bywają odejmowane) oraz za darmo otrzymamy to z następną paczką.

About: admin