LinuxMarket

Dlaczego odpowiednie dbanie o swoich klientów jest tak istotne, jaką rolę będą w tym pełnić programy lojalnościowe.

Firmy nie powinny ograniczyć się jedynie do zdobywania nowych klientów, ale też dbać o dotychczasowych. Z tym bywa bardzo różnie, w wielu przypadkach podstawowym celem jest to, żeby konsument zrobił zakupy, a potem zapomina się o nim zupełnie.

Jednak takie praktyki kończą się często tym, że się takich klientów po prostu straci. Często też jest tak, że konkurencja na rynku jest naprawdę spora, i nawet przy odpowiedniej trosce o klientów trudno jest zagwarantować ich lojalność. Dlatego też wiele firm sięga po różne nietypowe rozwiązania, które mają jakimś sposobem związać klientów i sprawić, że powrócą na zakupy. Dużym zainteresowaniem w tym obszarze cieszą się między innymi programy lojalnościowe, które jak pokazuje praktyka są bardzo skuteczną metodą budowania trwałej relacji pomiędzy sprzedawcą a klientem.
reklama - powiększenie

Autor: Bruno Pitrus
Źródło: http://www.flickr.com
Laptop

Autor: Eric Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Programy lojalnościowe opierają się na tym, że za dokonywane zakupy klient otrzymuje różne punkty czy inne profity, które potem można na różne sposoby wykorzystać.

Sądzisz, że masz wątpliwości? (http://www.memento-wroc.pl/transport/) W takim razie śpieszymy zawiadomić Cię, że w każdej minucie możesz się z nami kontaktować. Z chęcią odpiszemy na każdą ocenę.

Może to być na przykład atrakcyjny rabat na pewne towary albo wymianę na nagrodę z katalogu – możliwości pod tym względem jest naprawdę dużo. Aktualnie obsługa programów lojalnościowych bardzo często odbywa się przy pomocy zaawansowanych narzędzi informatycznych, które oprócz dużo większych możliwości mają jedną bardzo dużą zaletę dla handlowców.

Mianowicie pozwalają na gromadzenie i analizowanie szczegółowych informacji na temat preferencji zakupowych swoich klientów i dostosowanie oferty do ich preferencji i oczekiwań.

About: admin