LinuxMarket

Dzisiejsze „szafiarki”, czyli aktualne modowe dylematy

Przebierają się wszyscy, a raczej porzucają niepotrzebne zimowe ciuchy wzbogacając zaniedbaną przez zimę szafę kologramami niechcianej odzieży. Wreszcie mamy możliwość tam asadzić kurtkę zimową, szalik, rękawiczki czy wełaniane swetry. Obecnie zaś jesteśmy w stanie na oścież otworzyć okiennice, żeby radować się trwającym latem. Lato jest cudowne, bo gdy się zaczyna nie zastanawiamy się zupełnie, co ubrać, jakby wszystko nagle zaczęło pasować, ale później wychodzą kłopoty, bo tu kilogram, tam kilogram, a to nie pasuje. Nagle niezwykłe letnie niebo pięknej pogody przykrywają ciemne chmury zastanowienia: w co ja mam się ubrać?

moda

Autor: NIFE
Źródło: NIFE
Zna to chyba każda dziewczyna, która przeszukuje szafę, ażeby sprawdzić wszystkie możliwe kompozycje ubraniowe. To, co jeszcze niedawno było w modzie, w dniu dzisiejszym już jakoś dziwnie wygląda, to co wcześniej było okej, teraz prezentuje się to słabo. Istnieją, co prawda tak zwane pewne kreacje, na każdy dzień lata, pewien schemat, jaki zawsze jest okej, wykorzystywany jest on jednakże w okolicznościach dosyć kryzysowych, gdy już naprawdę nie wiadomo, co ubrać. Nie powinniśmy jednak nadużywać jego dobroci, bo ta nasza, nazwijmy ją, tajna broń, skieruje się przeciwko nam.

Jest jednakowoż druga strona medalu, zresztą, jak w wielu sytuacjach, w których brak jest perspektyw na polepszenie sytuacji. Od takiego zawrotu głowy, od stałego eksperymentowania wykreowują się najlepsze idee. Kolejnym razem, gdy stajemy przed otwartą garderobą czujemy, że nie jest perfekcyjnie, lecz jest

moda

Autor: BGN
Źródło: BGN

lepiej, nie musimy opierać się już na ustalonych zestawach, gdyż wyobraźnia nam mówi: „widzisz te topy, miałaś je ubrać, pamiętasz?”.

Ten wewnętrzny głos pozwala ci także zauważyć spódniczkę, jaką zawsze omijałaś, gdyż myślałaś, że jest zbyt wyzywająca. Tym samym sposobem, gdy wybierasz się na zakupy to już wiesz, mniej więcej, w jakim celu, nie musisz się bać kolejnej pustki w głowie, bo sprawdzone rozwiązania zostały zastosowanie i się sprawdziły, więc, jak coś działa, po co to zmieniać (najmodniejsze płaszcze na jesień).

Jedna rzecz pozostanie jednakowoż taka sama – twoja podatność na reklamę i wszystkie obniżki cen w sklepach. I znów zamiast pójść po potrzebną rzecz, wracasz z całym kompletem niepotrzebnych sukienek, bluzek (tunika damska) i koszulek, które później do niczego nie pasują, a zajmują tylko miejsce w szafie.

About: admin