LinuxMarket

Elektronika daje możliwość nawet na uregulowanie spraw ze Skarbówką

Nie raz musieliśmy czekać kilka długich chwil w Skarbówce. Spora część osób jest podenerwowana i twierdzi, że wynika to z tego, że urzędnicy za wolno wykonują swoja pracę. Ale rzeczywistość jest taka, że sporo osób pozostawia przekazanie deklaracji podatkowej na ostatni gwizdek. Dlatego też warto pomyśleć o możliwościach, jakie zostały nam udostępnione przez Urząd Skarbowy.

Dziewczyna przy laptopie

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com
Tą opcją jest elektroniczne rozliczenie pit (rozliczenie pit z Składanie e-deklaracji jest proste, trzeba tylko spróbować. Dzięki systemowi stworzonemu do wypełnienia tych rozliczeń możemy zaoszczędzić czas i wypełnić wszystko jak trzeba. System ma instrukcję obsługi, przez, którą łatwiej wszystko ogarnąć. Jeżeli chcemy wypełnić PIT (zobacz e-deklaracje pit 36) przez Internet.

Wielu osobom wydaje się, że wypełnienie PIT-u to duży kłopot. Z tego powodu sporo osób wybiera się do księgowej, by ta wypełniła im PIT. Zdaje nam się, że to bardzo trudne. Uważamy, że nie damy rady. A tymczasem wystarczy jedynie poczytać, co trzeba po kolei krok po kroku zrobić, by deklaracja była właściwie wypełniona. Poza tym od kilku lat można wykonać (elektroniczne rozliczenie PIT’a). Jeżeli brakuje nam czasu, żeby podejść do Urzędu Skarbowego lub nie chce nam się wysyłać listu poleconego wystarczy, że włączymy komputer i włączymy Internet. Dzięki systemowi e-deklaracji oszczędzamy czas. Nie musimy się też przejmować, że zrobiliśmy błąd. W

Dwie kobiety przy laptopie

Autor: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com

przypadku rozliczania deklaracji drogą elektroniczną też jest opcja zrobienia korekty. Gdyby więcej osób przerzuciło się na wypełnianie elektroniczne PIT-u, to w Urzędach Skarbowych nie robiłby się taki tłok.

Dobrze, wiemy, że ludzie starsi nie zawsze są zaznajomieni z Internetem i nie mogą kogoś poprosić, żeby wypełnił im tą deklarację drogą internetową. Te osoby powinny mieć możliwość szybko w Urzędzie uporać się ze złożeniem deklaracji. Wystarczy, że sami mając dostęp do sieci skorzystamy z systemu elektronicznego umożliwiającego nam nie stanie w kolejce w Urzędzie. Dzięki temu kolejki będą mniejsze i wszyscy będą zadowoleni i urzędnicy i ludzie, którzy muszą zanieść deklarację fizycznie w budynku Urzędu Skarbowego. Po to właśnie jest owa informatyzacja, by uprościć sobie życie. Warto, więc jeżeli mamy taką możliwość wykorzystywać współczesne rozwiązania.

About: admin