LinuxMarket

Złożenie zeznania podatkowego

Dziś każda sytuacja dotycząca dochodów powinna być właściwie rozliczona. W związku z tym, że dochody wpływają z wielu źródeł mamy obowiązek wypełnić odpowiedni pit. Urząd Skarbowy stworzył możliwości rozliczenia, albo przez Internet, w budynku samego Urzędu lub drogą pocztową.

Kalkulator

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Ale zanim dojdzie do wypełnienia jakiegokolwiek zeznania podatkowego trzeba dowiedzieć się, który pit wypełnić. Osoby, które doprowadziły do odpłatnego zbycia czy to majątku/akcji czy też w związku ze sprzedażą krótką – pożyczonych papierów wartościowych, muszą złożyć pit 38 Jednak pit ten musi zostać złożony również w momencie, kiedy otrzymaliśmy udziały w konkretnych spółkach, co dokładnie określa broszura dotycząca PIT-u 38.

Niniejszy artykuł ma interesujące dane na opisywany temat – jeśli masz chęć zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę (https://dryg.pl/oferty?categories=14&positions=86), która omawia podobne zagadnienia.

Pit ten powinien również być wypełniony, jeżeli otrzymaliśmy coś takiego jak PIT-8C. Warto też przypomnieć, że małżonkowie powinni osobno złożyć pit tego rodzaju.

Rozliczenie przez Internet, tzw. e-PITy.Kiedy brak nam na każdą rzecz czasu i zawsze mamy obawy, że dostaniemy karę za spóźnione rozliczenie się z Urzędem Skarbowym istnieje na to sposób. Musimy włączyć komputer, o której godzinie nam pasuje i wypełnić przez program pit (zobacz deklaracja pit 11) (program do rozliczania pit). To świetna sprawa dla wszystkich niemających czasu osób, jak też dla tych, którzy nie chcą czekać w kolejce. Nim przystąpimy do wypełnienia deklaracji

Kalkulator

Autor: Jacob Edward
Źródło: http://www.flickr.com

przez Internet trzeba przeczytać informacje, jakie zawarte są w instrukcji. Istotne jest, żebyśmy mieli aktualną wtyczkę i możemy przystąpić do wypełnienia e-deklaracji. Jeżeli mimo przeczytanej instrukcji wciąż posiadamy pewne wątpliwości, zawsze można skorzystać z pomocy stworzonej dla systemu deklaracji elektronicznych.

Pierwsze składanie PIT-u elektronicznie może wywołać pewne obawy, ale z każdym kolejnym rokiem przyzwyczaimy się do takiego rozliczenia i będziemy się zastanawiać jak to możliwe, że wcześniej nie było takiej opcji? Oczywiście zawsze będą osoby, które nie przerzucą się ze zwykłego składania deklaracji podatkowej. Z tego powodu w Urzędach Skarbowych chwilę przed ostateczną datą złożenia deklaracji tłoczą się tłumy ludzi. Oczywiście pośród tych osób będą Ci, którzy z przyczyn losowych nie dali rady wcześniej deklaracji złożyć, jak i Ci, którzy nie mogli skorzystać z systemu e-deklaracji. Ale niestety duża grupa to, te osoby, które mogłyby usiąść przy komputerze, ale mieli jakieś dziwne obawy, że taki system się nie sprawdzi.

About: admin