LinuxMarket

Na czym polega regeneracja tylnej belki skrętnej?

Tylna belka , zwana również belką skrętną albo nośną jest standardowym fragmentem zawieszenia czterokołowca w autach francuskich: CITroen czy Renault.
Charakterystyczną jej cechą jest prosta i kompaktowa budowa oparta na sztywnej belce, jaka łączy 2 koła.

Billboard

Autor: Irena Safarova
Źródło: http://www.flickr.com
konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Belka skrętna złożona jest z wielu podzespołów. Składne razem stanowią całość poprzeczki. Najważniejszą jej częścią jest nośna odwiedź serwis, zw. poprzecznicą. Do niej są dołączone inne elementy.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie prezentującym zbliżone wiadomości. Są tak samo emocjonujące, gdyż odnoszą się do tego samego tematu.

Do poprzecznicy wprasowane są tzw. czopy belki wespół z trawersami. Trawersy są to wąsy mocujące do jakich montuje się poduszki mocujące. Pełnią rolę dodatkowej amortyzacji, ochraniają nadwozie auta przed obijaniem się belki o karoserię. Dodatkowymi elementami belki są łożyska igiełkowe. Do nich montuje się wahacze razem z czopami koła. Na nich umiejscowione są piasty koła. Wahacze połączone są za pomocą skrętnych drążków. Zależnie od modelu a także marki pojazdu są to dwa czy też cztery pręty stworzone z wysokiej jakości stali. Pełnią one rolę sprężyn w wozach, jakie są wyekwipowane w poprzeczkę skrętną.

Wszelkie elementy zawieszenia poprzeczki podlegają dużym obciążeniom w czasie jazdy. Są one również narażone na niekorzystne warunki zewnętrzne szos: sól, brud jak też kurz. Tego typu elementy mają oddziaływanie na zniszczenie albo uszkodzenie układu zawieszenia. Uszkodzenia objawiają się zgrzytaniem, trzeszczeniem lub stukaniem w tylnej części samochodu. Jeżeli kierowca spostrzeże nadmierne pochylenie kół w kierunku środka pojazdu, bezzwłocznie powinien udać się do warsztatu samochodowego celem wyeliminowania usterki powiązanej z tylnym zawieszeniem układu.

Reperacja albo regeneracja tylnej belki polega na wymianie osłabionych podzespołów a także przywróceniu belki skrętnej do stanu takiego samego, jak była nowiusieńka. Regenerację taką cechuje stosunkowo niewysoka cena tylna belka po regeneracji posłużyć może nam następnych kilka lat.

About: admin