LinuxMarket

Jaką rolę dla bezpieczeństwa żywności będzie miało zachowanie odpowiednich standardów przy produkcji i transporcie.

Właściwa produkcja, przechowywanie i transportowanie żywnościowych produktów oraz półproduktów do ich wytwarzania ma ogromne znaczenie dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów.

sprawdź to

Autor: Sergey Galyonkin
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu kładzie się bardzo duży nacisk na to, aby zachować przy tym najwyższe standardy jakościowe, potwierdzone najlepiej odpowiednim certyfikatem. Jednym z tego typu międzynarodowych standardów, o które mogą się starać firmy z branży żywnościowej, jest fssc 22000. Certyfikat – zobacz- certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-gost-r.html – ten przeznaczony był na początku tylko dla producentów żywności, bo takie założenia były w pierwszej edycji, to obecnie został rozszerzony też na wytwórców opakowań. W planach jest też dalsze jego rozszerzenie, a mianowicie na producentów pasz, które są wykorzystywane przy karmieniu zwierząt hodowlanych.
sala konferencyjna

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
server

Autor: CWCS Managed Hosting
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie certyfikatu fscc 22000 będzie dla wytwórców produktów żywnościowych bardzo korzystne, ponieważ daje to świadectwo najwyższych standardów i bezpieczeństwa.

Bez zwlekania zobacz artykuł w serwisie (http://komornikwgliwicach.com.pl/komornik-pszczyna/) opisującym podobne wiadomości. Są równie pasjonujące, gdyż dotyczą tego samego zagadnienia.

Certyfikat jest uznawany na całym świecie, a coraz większa liczba zamawiających oczekuje go także na naszym rynku. Tak jest na przykład z handlowymi sieciami, które coraz częściej wymagają odpowiedniego standardu od swoich dostawców. Fscc 22000 opiera się na kompleksowym podejściu do zarządzania bezpieczeństwem żywności, opierając się na obowiązujących normach.

Firmy chcące taki certyfikat posiadać muszą spełnić odpowiednie procedury, a także przejść konieczny audyt. Przygotowania do certyfikatu składają się z kilku etapów, a wszystkie podejmowane działania powinny się odbywać pod nadzorem niezależnych audytorów.

About: admin