LinuxMarket

Jakie wady i zalety ma system Linux, z jakich powodów jest tak chętnie wykorzystywany do różnych serwerów.

Obecnie na rynku komputerów panują dwa najważniejsze systemy. Pierwszym z nich jest znany wszystkim biurowym i domowym użytkownikom Windows, działający w kilku różnych odmianach.

Mieszkanie na sprzedaż

Autor: Loozrboy
Źródło: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
PIT

Autor: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com
Drugim wybieranym dość chętnie systemem są różne odmiany linuxa, który cały czas zyskuje swoich zwolenników. O ile w przypadku komputerów osobistych można dyskutować, który z systemów będzie lepszy, przyjaźniejszy do obsługi i da większe możliwości, to w przypadku instalacji serwerowych jak na razie zwycięzca jest jeden. Bo to przecież linux odpowiada za obsługę większości serwerów produkcyjnych, przemysłowych i internetowych. Przede wszystkim jego zaletami są brak opłat, naprawdę ogromne możliwości konfigurowania oraz wysokie bezpieczeństwo, dzięki któremu wykorzystywać go można w najbardziej nawet zaawansowanych projektach.
rozmowa z lekarzem

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Wspomniane wyżej cechy powodują, że ubuntu server bardzo często bywa używany w wielu instalacjach wymagających sprawdzonych i nowoczesnych narzędzi informatycznych. Jednak trzeba przy tym pamiętać o jednej niezwykle istotnej rzeczy.

Rzeczywiście pasjonuje Cię omawiana kwestia? Skoro tak, to dodatkowo zobacz treść na stronie, którą odnajdziesz na podobnym portalu.

Linux jest systemem dającym naprawdę duże możliwości, ale też wymagającym odpowiedniej wiedzy od zarządzającego nim. Nieprawidłowa konfiguracja może nie zapewnić oczekiwanej sprawności i parametrów, z tego też powodu zajmować się tym powinni odpowiedni specjaliści.

Nieprawidłowo zainstalowany centos server będzie miał sporo miejsc, które mogą stać się źródłem problemów, z tego też powodu warto całościowo zadbać o to, żeby ktoś doświadczony zajmował się opieką nad systemem.

About: admin