LinuxMarket

Czym jest regeneracja belki?

Belka skrętna – podejście typowe dla większości francuskich pojazdów – posiada wiele zalet, ale też wady, jakie dopadają kolejnych użytkowników tychże aut: jeśli się jeszcze nie popsuła, to na pewno się zepsuje i to z katastrofalnym skutkiem dla funduszy właściciela.

grafika

Autor: XTRAICE Ecological ice
Źródło: http://www.flickr.com
firmy

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
regeneracja tylnej belki berlingo

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com
Chyba że eksploatator pozwoli się przekonać, żeby ją naprawić, zanim belka popsuje się naprawdę. Kluczową zaletą belki podatnej skrętnie jest jej płaska budowa, a nie jej właściwości jezdne. Dzięki niej da się wykonać płaski bagażnik, a w wypadku usterki całe zawieszenie łatwo wyjmuje się po czym naprawia. Rutynowa wymiana łożysk jest to tani sposób na długi żywot zawieszenia. Najsłabszy punkt belki skrętnej to igiełkowe łożyska, na jakich oparty bywa sworzeń wahacza. Pierwszy etap zużycia łożysk nie przynosi prawie żadnych symptomów, które zdołałby odnotować kierowca. Po umieszczeniu pojazdu na podnośniku możemy natomiast wyczuć nieduży luz na kole – i jeżeli tak – to jest to już najwyższa pora na renowację, jeśli nie chcemy wydać fortuny. Wówczas starczy zdemontować belkę, i wymienić łożyska.

Zobacz także szczegóły w linku, na pewno będziesz zdania, że naprawdę warto było je poznać. Nie czekaj zatem i wejdź tutaj!

Gdy nie wymienimy łożysk w porę, zepsują się sworznie wahaczy. Jeżeli jednakże przegapiliśmy moment początkowego zużycia łożysk, ich resztki zaczynają szorować o sworzeń. Niszczą go ekspresowo. Symptomy to popiskiwanie a także chrobotanie z okolic tylnego zawieszenia. Gdy feler pogłębia się, objawy stają się widoczne i już trudno ich nie zauważyć. Auto (myjnia – polerowanie lakieru bydgoszcz) zaczyna się źle prowadzić, odpowiada nerwowo na delikatne skręty kierownicy, a z okolic tylnego zawieszenia docierają dobitne hałasy.

Belkę najlepiej byłoby wymienić na nowiuteńką, jednakże najczęściej możemy ją zregenerować. Można w ten sposób sporo zaoszczędzić, bowiem regeneracja tylnej belki Berlingo nie jest bardzo droga.

About: admin