LinuxMarket

Damskie dżinsy – jak dobrać rozmiar oraz fason?

Co oznaczają cyfry na metkach dżinsów? Dla kogo są popularne od pewnego czasu rurki, z kolei komu będzie dobrze w „marchewkach”? Podpowiemy, w jaki sposób dopasować jeansy do sylwetki oraz które modele wybierać aby być modną.Jeansy to rodzaj spodni, który nigdy nie wychodzi z mody. Popularne są tak czarne, jak również ciemnoniebieskie lub w błękicie. Ciągle modnym jest połączenie jeansów z dżinsową górą (najlepiej gdy góra jest w troszkę jaśniejszym odcieniu aniżeli spodnie).

Witryna sklepowa z jeansami

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając dżinsy dobrze jest mieć pojęcie, że modele z podwyższona talią, sztywne, niemające zaszewek, zatuszują ciut za duży brzuszek, natomiast dżinsy w ciemniejszych odcieniach, pozbawione ozdób wspaniale wyszczuplają nogi. Dżinsy wąskie w kolanach oraz troszkę poszerzane ku dołowi nogawki będą kapitalne dla pań z krótkimi nogami, gdyż wizualnie je wydłużą. Warto wkładać do nich obuwie na obcasie.

Spodnie których nogawki mają prosty krój będą odpowiednie dla pań, które pragną zakamuflować za duże biodra i grube łydki. Z kolei spodnie rurki dzielą się na dwa modele: rurki slim (bardzo dopasowane) oraz skinny (przylegające niczym druga skóra). Ten rodzaj spodni najlepiej wygląda na kobietach o długich, smukłych nogach jak też wąskiej talii.

Dżinsy marchewki – jest to krój z szeroką górą i zwężającymi się w dolnej części nogawkami. W tych jeansach znakomicie wyglądają panie o pełnych udach oraz biodrach – materiał luźno spowija te okolice tuszując je.

Jeśli chcesz zobaczyć omawiane zagadnienie również z innej perspektywy i szukasz podobnych wiadomości, to więcej zobaczysz w treści.

Panie o szczupłych kostkach mogą nosić je z zawiniętymi nogawkami, do bucików na dużych obcasach. Dzwony posiadają bardzo obszerne nogawki na dole.

Doskonale wyglądają na wysokich paniach o szczupłych udach, maskują bowiem zbyt masywne łydki. Dobrze by sięgały do ziemi, bo „latające” ponad obuwiem prezentują się nie najlepiej. Szwedy zaś, są to spodnie o szerokie do samego dołu. Dobrze wyglądają na wysokich, smukłych kobietach, zdołają ukryć krzywe nogi.

jeansy

Autor: Chris
Źródło: http://www.flickr.com

Model boyfriend z kolei, to nieco szerokie spodnie, w jakich wygląda się jak w jeansach męskich. Biodrówki z kolei to model optycznie skracający nogi, toteż najlepiej nadadzą się paniom o długich nogach oraz proporcjonalnej postawie. Wszystkie omówione rodzaje dżinsów mają w swojej ofercie zarówno sklepy stacjonarne jak również sklepy online (dla przykładu jeansy Pepe Jeans).

About: admin