LinuxMarket

Jak koszula męska będzie najbardziej odpowiednia? Na jakei rzeczy zwracać uwagę? Co jest tu najważniejsze?

Najczęściej jest tak, że mamy ubrania, jakie po jednym sezonie już przestają być modne. Na pewno natomiast jest kilka tego typu, jakie nie mają takiego problemu, taką właśnie jest dobrze skrojona, biała męska koszula. Projektanci tej części garderoby prześcigają się w znajdowaniu wciąż bardziej innowacyjnych rozwiązań. Są więc dostępne plamoodporne koszule teflonowe oraz niegniotące się koszule poliestrowe. Nie ma sensu jednak korzystać z tego typu “rewelacji”. Dlaczego?

koszulka męska

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Syntetyczne materiały na pewno są dość praktyczne, jednakże mają i wady. Niestety kiepsko wyglądają, po drugie nie pozwalają skórze oddychać. Jeśli więc nie chcemy zalewać się potem podczas małego nawet stresu, to lepiej będzie wybrać koszulę z najlepszej jakości bawełny. Materiał ten doskonale układa się na ciele, a jednocześnie dosyć łatwo go wyprasować. Na wyjątkową okazję można z kolei przywdziać efektowną, ale niestety dosyć drogą koszulę jedwabną. Krój koszuli to ogromnie ważna sprawa, tym bardziej gdy chodzi o modne koszule męskie. Zbyt ciasna podkreśli za duży brzuszek, który każdy z nas woli ukrywać, za obszerna zaś będzie prezentować się niechlujnie.

Najczęściej więc wybieranym rodzajem są koszule dla panów “regular fit”. W koszulach o tym kroju dobrze wyglądają panowie szczupli, ale i tacy o mocniej zaokrąglonej sylwetce. Jeśli zaś mamy szczupłą sylwetkę ciała to z pewnością doskonałym rozwiązaniem są koszule męskie slim. Warto natomiast wiedzieć, iż ten dosyć szykowny krój niestety nie wybacza nadprogramowych kilogramów. Warto jednocześnie mieć świadomość, że niezależnie od rodzaju sylwetki nie warto nosić luźnych koszul. Jeżeli chodzi o koszule to z pewnością ważny jest kołnierzyk. Jak dowiedzieć się natomiast, jaki rozmiar kołnierzyka będzie dla nas idealny?

Trzeba po prostu znaleźć centymetr, sprawdzić obwód szyi i dodać do wyniku, który otrzymaliśmy szerokość jednego palca. Dzięki temu z łatwością wybierzemy najlepszy kołnierz, który będzie jednocześnie wygodny w noszeniu. Inna kwestia dotyczy kroju kołnierzyka. Najbardziej popularny jest krój “prosty”, bo taką koszulę założyć można na każdą okazję, to znaczy będzie idealna i do krawata, i do jeansów. Bardziej elegancki jest natomiast krój włoski. Rogi takiego kołnierzyka są wywinięte na zewnątrz. Najmniej formalny będzie typ zapinany, gdyż te koszule – koszule olymp, olymp koszule, koszule zielona góra, zielona góra koszule, koszule olymp zielona góra, olymp koszule zielona góra, koszule z zielonej góry, zielona góra, koszule, koszule w zielonej górze, koszule olymp z zielonej góry, koszule olymp w zielonej górze – można ubierać do pracy, ale na ślubie czy podobnych uroczystościach będą już średnio pasujące.

About: admin