LinuxMarket

Czy tytuł magistra jest gwarancją sukcesu?

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych nie jest już zapewnieniem powodzenia zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe straciło tytuł „prestiż” i stało się powszechnym. Z pewnością, zdobycie dyplomu może być możliwością sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami wiele drzwi, szczególnie zawodowych. Ale czy w każdej sytuacji wiąże się ze satysfakcją i dobrymi zarobkami? Czy nieposiadanie wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na znalezienie naszej wymarzonej pracy?

Wiele oczywiście zależy od branży i profesji, jednak sami możemy się przekonać, iż – bez dyplomu można funkcjonować. I to na przyzwoitym poziomie. W branży artystycznej nie żądamy od swoich idoli dowodów na ukończone szkoły. Zauważamy ich geniusz, czar i osobowość. Sprawdź oferty pracy żywiec.

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z największych diw polskiego showbiznesu do dziś ma wykształcenie „średnie”,a mimo to jest kochaną przez fanów artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się zdolności, przekaz i dar wyrażania uczuć. A tego nie uczą na żadnych uczelniach.
A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest poszukiwany na rynku? Tutaj liczy się pewność siebie a także skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to zasadnicza cecha w tym zawodzie. (Oferta: praca sulechów) Do pewnych profesji trzeba mieć po prostu predyspozycje.
Nie znaczy to absolutnie, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy czy tokarz także muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje upoważniające do wykonywania zawodu.

Ze wsparciem wtedy spieszą szkolenia i kursy. Jeżeli więc posiadamy w szufladzie dyplom nauk humanistycznych, który niestety w pewnym sensie nas rozczarował – zawsze możemy się przekwalifikować.

Kliknij śmiało ten link i użyj linku, by poznać większą ilość informacji na prezentowany w tym miejscu temat – one też Cię zaciekawią!

Zajrzyjmy fora, portale związane z pracą, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość, a istnieje szansa, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.
Obserwując ludzi,którzy odnieśli sukces, dostajemy dowód na to, że niezależnie od rodzaju wykonywanej profesji, sukces zapewnić nam może jedynie
oferty pracy pabianice, praca i ciągły rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. W obecnych czasach bywa, że dobry kucharz potrafi zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Nie zapominajmy, na zmiany nigdy nie jest za późno.

About: admin