LinuxMarket

Czy tytuł magistra jest gwarancją sukcesu?

Doczekaliśmy czasów, w których dyplom studiów wyższych przestał być zapewnieniem sukcesu zawodowego i finansowego. Szkolnictwo wyższe z elitarnego stało się powszechne. Niewątpliwie, zdobycie wyższego wykształcenia może być możliwością sukcesu – poszerza horyzonty, otwiera przed nami sporo drzwi, szczególnie zawodowych. Ale czy w każdej sytuacji wiąże się ze satysfakcją i dobrymi zarobkami? Czy brak wyższego wykształcenia przekreśla nasze szanse na podjęcie naszej wymarzonej pracy?

Sporo oczywiście zależy od branży i zawodu, jednak obserwując otaczającą nas rzeczywistość – bez ukończonych studiów wyższych można żyć. I to na przyzwoitym poziomie. W branży artystycznej nikt nie wymaga od swych idoli dowodów na ukończone szkoły. Doceniamy ich inwencję, czar i osobowość. Sprawdź

oferty pracy

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Jedna z największych diw polskiego przemysłu muzycznego do dziś ma wykształcenie „średnie”,a nie przeszkadza jej to być najbardziej szanowaną artystką na polskiej scenie. W muzyce liczą się talent, przekaz i emocje. A a tych umiejętności nie można posiąść na żadnych uniwersytetach. A przedstawiciel handlowy, zawód, który bez przerwy jest pożądany na rynku? Tutaj kluczową rolę odgrywa pewność siebie a także skuteczność w działaniach handlowych. Efektywność – to kluczowa cecha w tym zawodzie. Do pewnych profesji należy mieć po prostu zdolności. Nie oznacza to oczywiście, że wykształcenie nie ma znaczenia. Mechanik samochodowy czy stolarz (powołaj się na nas) również muszą poznać teorię by zdobyć kwalifikacje upoważniające do wykonywania zawodu. Patrz

Z pomocą wówczas spieszą szkolenia oraz kursy. Jeżeli więc jesteśmy właścicielem dyplomu nauk humanistycznych, który jednak nie okazał się kluczem do sukcesu – zawsze możemy się przekwalifikować. Odwiedźmy fora, portale związane z tematyką pracy, (wpisując miejsce zamieszkania np. oferty pracy Zamość, a jest szansa, że odnajdziemy swoją drogę w życiu.

Po przeanalizowaniu tego materiału, polecam zamiatarka walcowa inne informacje na przedstawiany temat, które okażą się nie mniej absorbujące.

Patrząc na otaczającą nas rzeczywistość, możemy się przekonać, że bez względu na rodzaj wykonywanej profesji, sukces dać nam może tylko praca, praca i nieustanny rozwój. A stan ten można zdobyć w każdej dziedzinie. Dziś zdarza się, że dobry kucharz jest w stanie zarobić więcej od wykładającego na uniwersytecie profesora.
Wiedzmy, że na zmiany zawsze jest czas.
Więcej na

About: admin