LinuxMarket

Opakowania i nasze środowisko – jak to kształtuje naszą codzienność

Jak wynika z wielu badań estetyka przestrzeni nie jest czymś znaczącym dla dużej grupy ludzi. Wiele z takich osób nawet tak naprawdę nie ma pojęcia, czym to pojęcie jest. Zresztą, skąd mają to znać, gdy nie interesowali się architekturą, żyli całe lata w socjalizmie, gdzie było czarno-biało i niezbyt ładnie. Dość często takim osobom wystarcza tak zwana „pasteloza”, czyli bloki pomalowane na bardzo jaskrawe, niezbyt dobrze dobrane kolory. Widać je w każdym polskim (większym lub mniejszym) mieście. Są pomazane różnymiróżnorodnymi kolorami, żeby było jak najbardziej kolorowo.

opakowania

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Od razu mówię, iż w żaden sposób nie jestem uprzedzony do kolorów, lecz „pasteloza” nie ma nic wspólnego z kolorami i dobrym smakiem. To działanie, jakiego za parę lat będziemy się wstydzić, tak jak obecnie wstydzimy się wielu reliktów komunizmu. Takie bloki, zamalowane w jaskrawe kolory, gryzące się kolorystycznie nawzajem prezentują się jeszcze bardziej beznadziejnie, gdy mają już trochę lat.

Nieodmalowane po tych kilku latach prezentują się jeszcze gorzej niż szare bloki, bo zacieki, które tam powstały tworzą bardzo brzydką mieszankę wybuchową.

Czy opisywany wątek Cię fascynuje? Jeśli pragniesz uzyskać uzupełniające informacje dotyczące tego zagadnienia, to odwiedź sensowny serwis www.

We współczesnej architekturze jest wiele interesujących projektów, co najważniejsze, bez udziwnień i pozostałych zbędnych detali. Zamiast bazgrać po danym bloku różnymi kolorami, gdzie zielony jest tuż obok czerwonego i żółtego, a obok nich jest pas koloru niebieskiego, do wyboru są cudne, stonowane kolory, jak beż. Dodatkowo, bloki pomalowane jednym kolorem wyglądają lepiej niż całą paleta barw. Wiadomo, że dość często to nie jest problem kolorów,

opakowania

lecz zbytnio pokręconej inwencji twórcy.

Stara się on stworzyć jakiś wzór, który nie wiadomo, ma coś wyrażać, mówić, pokazywać? Nie jest to do końca jasne, w największej ilości przypadków wygląda to niczym zbiór przypadkowych kolorów, niestety. Smutne też jest to, że w naszej kulturze nie dba się o wiele rzeczy. Często rządzi pewność, iż dom się tworzy, żeby po prostu stał, a jedzenie się robi, ażeby je po prostu zjeść.

Chcemy oddać w Twoje ręce kolejny nasz artykuł – myślimy, że Ci się spodoba. By go obejrzeć, naciśnij link tutaj (http://www.mikolaje.pl/firma/cennik.html) i voila.

Taka jest jak najbardziej ich podstawowa rola, jednak niezwykle ważnym jest wygląd tego zbudowanego domu lub opakowania produktów jak . Można powiedzieć tutaj także o innych rzeczach, jak pakowanie saszetek czy wygląd stron internetowych. One też niekiedy prezentują się, jak ta cała pasteloza. Co można z tym zrobić? Zaczynać od siebie, przekonywać nieprzekonanych i kształtować swój gust.

About: admin