LinuxMarket

Certyfikacja FSC – co to oznacza?

Lasy są bardzo ważne dla życia ludzi oraz zwierząt, równocześnie wciąż rośnie popyt drewno. Dlatego jeżeli chcemy utrzymać istniejące na świecie obszary leśne, musimy nimi dobrze gospodarować.

wygląd

Autor: Waldemar Jan
Źródło: http://www.flickr.com
new balance

Autor: Bharat Rawail
Źródło: http://www.flickr.com
Certyfikacja FSC certyfikacja – sprawdź stronę – fsc to znak ekologiczny jaki otrzymuje drzewo pochodzące ze zrównoważonych gospodarstw leśnych.

Zajmują Cię przeróżnego rodzaju specjalistyczne artykuły? Zatem kliknij tutaj transfer na tkaninach i czytaj nasze kolejne wpisy na ten temat. Mamy nadzieję na Twoją opinię.

FSC, a dokładnie Forest Stewardship Council® to międzynarodowa organizacja pożytku publicznego, zajmująca się angażowaniem w zrównoważone gospodarowanie lasami. Główna siedziba Forest Stewardship Council® znajduje się w Bonn, jednakże organizacja ta reprezentowana jest przez grupy narodowe w 43 krajach. Standardy Forest Stewardship Council® mają za cel utrzymać lasy mieszane w stanie naturalnym. Zgodnie z tymi standardami w lesie rosnąć powinny rodzime gatunki drzew, muszą znajdować się w nich młode i stare drzewa, ale także te obumarłe gwarantujące przestrzeń życiową dla zwierząt, a poza tym można wycinać jedynie tyle drzew ile w sposób naturalny jest w stanie odrosnąć.

Forest Stewardship Council® udziela dwóch rodzajów certyfikacji: FSC FM (Certyfikat gospodarki leśnej) jest przeznaczony dla właścicieli oraz zarządców obszarów leśnych, natomiast drugi – FSC CoC (certyfikat kontroli Pochodzenia) dla innych przedsiębiorstw – tutaj znajdziesz więcej informacji.

Produkty powstałe z drewna certyfikowanego FSC dzieli się na kategorie w zależności od wykorzystania drewna i przyznaje im właściwe etykiety – etykietę FSC 100% (otrzymują ją produkty, jakie są w 100% wykonane z drewna FSC); etykietę FSC Mix (przyznaje się ją produktom, jakie wytworzono z drewna FSC oraz drewna pochodzącego ze źródeł kontrolowanych bądź z recyklingu); etykietę FSC Recycling (dostają ją produkty powstające wyłącznie z materiału uzyskanego z recyklingu). Surowym wytycznym podlega także obróbka takiego drzewa, dzięki czemu drewno ekologiczne z certyfikatem FSC nie będzie wymieszane z drzewem z innych źródeł.

About: admin