LinuxMarket

Polecane wyposażenie do każdego dentysty

Spora grupa stomatologów po osiągnięciu odpowiedniej praktyki decyduje się na otworzenie własnego gabinetu dentystycznego i rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Jednak trzeba wziąć się za to rozsądnie, ponieważ jest dużo rzeczy, o jakich należy myśleć, a i koszty tego typu prac do małych nie należą.

gabinet dentystyczny

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Przede wszystkim należy rozpocząć od znalezienia odpowiedniego lokalu na swój twarz (np. przenieś mnie do strony). Lokalizacja jest oczywiście ważna, w pobliżu powinien się znajdować parking dla pacjentów, a sam zabieg (np. www.art-beauty.pl) raczej powinien być położony w miejscu, do jakiego prosto dojechać. Przyjmuje się, że na potrzeby jednego stomatologa całkowicie wystarczy powierzchnia osiemnastu metrów kwadratowych.

Musi zmieścić się tam niewielka poczekalnia, toalety i wreszcie gabinet. Wyposażenie dobrze żeby było z materiałów łatwo zmywalnych, już przy projektowaniu koniecznie należy przypilnować tego, aby meble i wyposażenie było zgodne z przepisami bhp. Należy pomyśleć o niepełnosprawnych i wszystko rozplanować pod nich, a dodatkowo przypilnować bezpieczeństwa w środku gabinetu, stosując na przykład bardziej odporne na wybrudzenia antypoślizgowe podłoża.

A co z odpowiednim sprzętem?
Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli dentyście to sterylizacja i dobry autoklaw.

Po urządzeniu lokalu przychodzi czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu rozpiętość cenowa jest bardzo duża, ale bez sumy kilkudziesięciu tysięcy złotych raczej nie ma co myśleć o odpowiednich zakupach. Lecz nie opłaca się tu robić za dużych oszczędności. Przecież gabinet urządza się pod kątem użytkowania przez następne kilka lat, i zakup urządzeń umożliwiających dalszą rozbudowę sprawi, że w dalszej przyszłości będzie można uniknąć jego koniecznej wymiany.

Zasadniczym elementem każdego gabinetu jest stomatologiczny fotel, na którym przyjmowani są pacjenci. Fotel jest przeważnie zintegrowany z dentystycznym panelem, na jakim zamontowane są wszystkie wymagane urządzenia i przyrządy, takie jak na przykład ssak, piaskarka, kamera czy turbina stomatologiczna. Istotnym elementem gabinetowego wyposażenia powinien też być autoklaw, w jakim sterylizuje się używane wcześniej narzędzia. Oczywiście warto również nabyć sporo dodatkowego wyposażenia, na przykład takiego jak lampy bakteriobójcze, turbiny czy lupy medyczne.

About: admin