LinuxMarket

Kary ręczne i algorytmiczne nakładane na administratorów stron internetowych

Twórcy stron internetowych czasami mają problemy z ich prowadzeniem. Do takiej sytuacji dochodzi przede wszystkim w przypadku dyrektorów kilka miesięcy wcześniej ułożonych serwisów internetowych, którzy jeszcze niewystarczająco dojrzeli tajniki działania wyszukiwarki google i nie śledzą tego, jakiego rodzaju linki doprowadzają do ich serwisów.

Przytrafia się oprócz tego, że przy zapełnianiu treścią forów internetowych posiadają całą rzeszę specjalistów seo, z których każdy układa po kilka tysięcy tekstów automatycznie wgrywanych na serwisach internetowych, co także może prowokować wyskakiwanie jakiegoś typu uchybień regulaminowych – tutaj.

Jeżeli masz zamiar poczytać sporo na ów temat, to przejdź na naszą nową witrynę oraz dowiedz się i sprawdź czegoś interesującego o tym wątku.

Jeśli jakiegoś rodzaju nieprawidłowe czynności prowadzone na blogach internetowych przekraczają jakieś normy zapisane przez google, to w takim razie na jakiegoś typu strony internetowe mogą zostać narzucone kary wiążące się z prowadzonym monitorowaniem strony internetowej. Już sam fakt, że jakaś strona internetowa została objęta nadzorem wyznacza typ kary nałożonej na taką stronę. Jeśli sukcesywnie narzucana kontrola pokazuje znaczące naruszenia zasad, w takim wypadku może zostać na nią narzucona kara wprowadzana ręcznie lub narzucana automatycznie – .

filtr algorytmiczny

Autor: mdc LEROY
Źródło: http://www.flickr.com
Można sobie zadać pytanie, czym filtr google różni się od filtru algorytmicznego. Odpowiedź na to pytanie brzmi następująco: filtr google przeprowadzany jest najczęściej przez wyznaczonego do tego pracownika firmy google, do którego zadań należy sprawdzanie, dokładnie w jaki sposób funkcjonują witryny internetowe. Może on sprowadzić na jakiegoś rodzaju stronę tzw. karę ręczną. Natomiast filtr (pro-mill.pl) algorytmiczny przeprowadzany jest automatycznie i wprowadzana przez niego kara jest karą algorytmiczną. Nałożenie takiego rodzaju kary może być związane ze zniknięciem strony internetowej poza główne wyniki wyszukiwania i tego rodzaju karę bardzo trudno jest cofnąć.

Natomiast, karę ręczną można anulować odbywając rozmowę telefoniczną z administratorem google odpowiedzialnym za nakładanie filtru serwisów internetowych, dlatego taką karę można w dużo łatwiejszy sposób zdjąć. Warto pamiętać o tym, żeby tworzyć strony przyjazne internetowym wyszukiwarkom i nie narażać się na kary – nie są one naprawdę w ogóle potrzebne – należy ich unikać.

About: admin