LinuxMarket

Twoje auto do niczego nie już nie przyda? Powinieneś je zezłomować. Przekonaj się o czym trzeba pamiętać?

Niektóre samochody jeżdżące w polskich miastach to wraki, jakie powinny wylądować na złomie. Często są one w niedobrym stanie technicznym a także mocno zaniedbane, przez co właściciele nie mogą liczyć na większy przypływ gotówki ze sprzedaży pojazdu. Co uczynić, aby legalnie się pozbyć takiego wraka?

złom

Autor: Andrew Malone
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kierowca na zawsze pozbywając się swojego samochodu chciałby za nie dostać jak najwięcej pieniędzy. Jest na to parę sposobów. Najlepszym z nich jest sprzedaż samochodu komuś, kto go wyremontuje i będzie dalej go używał. W tych okolicznościach możemy liczyć na prawdopodobnie najwyższą kwotę za nasz pojazd. Jednakże jeśli sądzimy, iż nasze „cztery kółka” są już w tak beznadziejnym stanie, że nikt się nimi nie zainteresuje, wtedy zostaje złomowisko, na przykład złomowanie pojazdów Łódź albo oddanie do stacji demontażu samochodów. Jak to zrobić, aby wszystko było legalne?

Z reguły stacje demontażu pojazdów są zdolne do zapłaty nieco większej ilości gotówki za nasz samochód (taxi Wrocław) niż złomowiska, dlatego też warto najpierw zadzwonić do kilku punktów, przykładowo do autozłom Poznań. W ten sposób będziemy mieli szansę na pozbycie się auta po najbardziej korzystnych ustaleniach. Jak jednakowoż kwestia finansowa nas nie obchodzi, to starczy po prostu odwiedzić najbliżej zlokalizowaną stację demontażu pojazdów lub złomowisko. Niektóre stacje oferują bezpłatny transport lawetą, co jest znacznym ułatwieniem w sytuacji unieruchomienia

złom

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

samochodu. Taką stacją jest z pewnością autozłom Krosno.

Kasując auto w wybranym przez nas punkcie musimy zabrać ze sobą również konieczne dokumenty, takie jak dowód rejestracyjny lub dokument potwierdzający dane pojazdu, zaświadczenie z Wydziału Komunikacji (w przypadku zatrzymania dowodu przez policję), umowę kupna potwierdzoną w US (w razie nie przerejestrowania samochodu po jego zakupie – pojazd figuruje na nazwisko poprzedniego właściciela). W przypadku, jak auto jest zarejestrowane na przedsiębiorstwo, należy załączyć do tego wpis do ewidencji działalności gospodarczej, upoważnienie do zezłomowania samochodu dla osoby wyrejestrowującej pojazd w imieniu podmiotu gospodarczego, a także dokument tożsamości właściciela danego samochodu. W przypadku współwłasności lub w przypadku braku właściciela należy przedstawić także pisemne upoważnienie od właściciela.

About: admin