LinuxMarket

Jak znaleźć klucz do wypracowania fantastycznej reklamy?

Trudno jednoznacznie określić, kiedy pojawiła na świecie reklama po raz pierwszy ale z pewnością jest ona „dźwignią handlu”. Reklama ewoluuje wraz z postępem uprzemysłowienia. Współcześnie, ludzie od marketingu reklamy eksploatują dostępne środki, jakimi są radio, telewizja, sieć informatyczna a także wszelkiego rodzaju reklamę outdoorową.

Reklama na ulicach

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjęty z tłumu człowiek napotykając billboardy oczywiście nie zdaje sobie sprawy, że wystarczy zaledwie 0,04 sekundy, aby owa informacja wpłynęła na jego ukrytą świadomość. Centralny system nerwowy odbiera na takie krótkotrwałe bodźce ale ich nie przetwarza tylko zapisuje.

Hej, sprawdź to (https://sisoft.pl/), jeśli dotąd nie wiesz o tej ciekawej stronie a upewnisz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

Okazuje się także, że człowiek odbiera wielokroć więcej obrazów i dźwięków niż mu się faktycznie wydaje a większość z nich zapisywana jest właśnie w ukrytą świadomość. Tę teorię pożytkuje się w bilbordzie, którego zasadniczą cechą jest fakt, że musi on zapisać swój ładunek informacji w pośpiechu ponieważ odbiorcami są najczęściej ludzie podróżujący najczęściej w środkach transportu. Utrwalone w pamięci obrazy, wyszukiwane zostają gdy sprzyjają ku temu odpowiednie okoliczności. Kupujący nie zdają sobie sprawy, że w czasie kupowania selekcja towarów ma związek z promocją. Podatność klientów ciągle ewoluuje. W związku z tym reklama wizualna nie może opierać się na tych samych wypróbowanych rozwiązaniach, ponieważ stanie się nieefektywna.

Dlatego fachowcy od reklamy muszą stosować coraz to bardziej nowatorskie metody wpływania. W tym szczególnym wypadku, aby billboard rzeszów (czytaj o ofercie) promujący stał się efektywniejszy winien działać przede wszystkim na emocje, przez komunikaty oddziałujące na podświadomość jak np. obrazy, barwy, znaki graficzne. Przekazy niewerbalne to swoisty język celujący bezpośrednio do podświadomości klientów. Nieocenioną zaletą reklamy zewnętrznej jest to, że przekazywane z wykorzystaniem zmysłu wzroku przekazy trafiają do podświadomości. Klient wręcz nie ma potrzeby specjalnie skupiać swojej uwagi na obrazie a i tak jest on utrwalany przez mózg.

About: admin