LinuxMarket

Deklarację Intrastat mają obowiązek wypełnić jedynie ci biznesmeni, którzy przekroczą dane progi statystyczne

Jeżeli posiadamy firmę, która zajmuje się handlem z państwami członkowskimi UE, to musimy składać deklarację Intrastat. Jest to system, który gromadzi dane statystyczne na temat przewożenia produktów we wspólnocie.

drukarki

Autor: Cambodia4kids.org Beth Kanter
Źródło: http://www.flickr.com
Zgłoszenia Intrastat mamy obowiązek dokonywać co miesiąc, jeżeli przekroczymy określony próg wyznaczony przez ministerstwo. Należy tego terminu pilnować, gdyż najmniejsze opóźnienie będzie związane z karami pieniężnymi deklaracja cu tr (wizytówka– poznaj więcej) intrastat przywóz. Trzeba powiedzieć, iż zgłoszenia Intrastat możemy dokonać wyłącznie przez Net. jeśli pragniemy wykonać to analogowo, to musimy mieć specjalne pozwolenie, które niezmiernie trudno otrzymać. Należy zatem śledzić wysokość obrotu, żeby wiedzieć, w którym momencie przekroczymy wyznaczony próg i będziemy musieli wypełnić deklarację.
Wszystkie wymagane informacje odnośnie wypełniania oraz zgłaszania formularzy odnajdziemy na witrynie Ministerstwa Finansów. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie teraz obowiązują progi, to właśnie tam należy szukać wejdź na . Na witrynie GUS znajdziemy również wzory dokumentów: deklaracja Intrastat przywóz oraz wywóz. Ministerstwo Finansów stworzyło też bezpłatny program, który generuje deklaracje Intrastat w odpowiednim formacie. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, znacznie usprawniające załatwienie tej kwestii. Deklaracja Intrastat przywóz i wywóz powinna być złożona oddzielnie.

Warto pamiętać o tym i pozałatwiać wszystko w terminie, by oszczędzić sobie upomnień ze strony urzędników.
Wysokości progów zmieniają się w każdym roku. Należy zatem sprawdzać rozporządzenia, żeby wiedzieć czy mamy obowiązek zrobić zgłoszenie czy jeszcze nie.

About: admin