LinuxMarket

Jak zorganizować wyprawę w góry? Na co zwracać uwagę? Jak dobrać plecak oraz rękawiczki na zimę, jakiego rodzaju będą spełniać swoją rolę?

Jak mamy w planach zimowe wyprawy w góry to należy pomyśleć o wielu kwestiach. Chodzenie po górach w zimie to coś zupełnie innego niż w porze letniej, jak jest gorąco oraz poza burzą w sumie nie ma żadnych zagrożeń. Zima to co innego, ponieważ należy uważać na różne zjawiska atmosferyczne, które mogą spowodować kłopoty. W tym artykule skoncentrujemy się na dwóch elementach, jakie są niezbędne, jak mamy w planach wyprawę w góry. Jednym z tego rodzaju elementów jest plecak, drugim rękawiczki zimowe.

Dobór plecaków jest naprawdę różnorodny, na pewno wiele jest zależne od tego, na ile dni w góry się wybieramy. Jeżeli chodzi o wyprawy jednodniowe to najlepiej wybrać plecak – znajdź więcej -, jaki jest lekki. Na tego rodzaju krótką wyprawę, bez wspinania, musi wystarczyć plecak w okolicach 15-20 litrów. Jeśli mowa o wspinaniu to bardziej korzystny będzie większy plecak, około 25-35 litrów, jaki można pozostawić pod ścianą, można się również w nim wspinać. Sprzęt na parodniowe chodzenie po górach musi być już inny. Musi posiadać pojemność trzydzieści pięć-pięćdziesiąt litrów, ale 10-15 litrów to już musi być komin, jaki możemy skompresować. W zestawie najlepiej jak jest wygodna odpinana klapa. Waga tego typu plecaka musi być mniej niż 1,5 kilograma.
rękawiczki zimowe

Autor: fenek young
Źródło: http://www.flickr.com
W plecaku, jaki będziemy używać powinno być miejsce, żeby zaczepić raki oraz czekany. Na survivalowe wyjście na pewno najlepsze są plecaki taktyczne – plecaki taktyczne.

Zaciekawił Cię ten materiał? Wejdź na pomocny link (http://www.prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/BowWow/), a przeczytasz więcej danych na omawiany wątek, które z pewnością Cię zafascynują.

Dość łatwo go zakupić w specjalistycznym sklepie, którym są Militaria. Można to zrobić stacjonarnie, lecz wygodniej jest online. Następnym elementem, o jakim powiedzieliśmy we wstępie, a który jest konieczny w górach w zimę, są rękawiczki zimowe. Rękawiczki oczywiście jesteśmy w stanie dopasować do kurtki zimowej albo innych dodatków, jak czapka, ale najbardziej ważne, aby były dobrane pod kątem funkcjonalnym. Nie powinniśmy sugerować się chwilową modą, ponieważ to do niczego nie doprowadzi. Rękawiczki zimowe są w stanie być obszyte futerkiem, także mogą być wyposażone w różnorodnego rodzaju ozdoby. Najistotniejsze jednak zadanie jest takie, żeby zapewniały ciepło, ale również ochronę przed śniegiem i zimnem.

Jak nasze dłonie dosyć łatwo i dość szybko marzną, to najkorzystniej wybrać rękawice, jakie są dodatkowo ochraniane od wewnątrz delikatnym materiałem. Muszą gwarantować najbardziej optymalną ochronę przed silnym wiatrem, który sprawia, iż odczuwana przez nas temperatura jest jeszcze niższa niż wskazują na to termometry. Rękawiczki powinny być na pewno dopasowane, jednak nie mogą powodować ucisku, gdyż będzie przeszkadzać to w normalnej swobodzie ruchu dłoni i każdego palca z osobna. Podobnie jak plecaki, tak samo rękawiczki zimowe najlepiej zakupić w profesjonalnym sklepie, jakim są Militaria (poszukuję rękawiczek zimowych). Dzięki temu posiadamy gwarancję, że nabyty przez nas produkt będzie najwyższej jakości.

About: admin