LinuxMarket

Co może pomóc w rozwoju osobistym? Co dla ludzi oznacza samospełnienie? Do czego najczęściej dążymy?

Osiągnięty sukces w życiu niektórzy mierzą ilością gotówki, inni z kolei ciekawymi doświadczeniami życiowymi, jeszcze inni samospełnieniem, to znaczy zadowoleniem ze swojego życia.

Właściwie, jakby zapytać kilka osób co znaczy dla nich słowo sukces, udzieliłyby z pewnością całkiem różnorodnych odpowiedzi.
Tak rzeczywiście jest, że każdy ma swoje własne marzenia. Inaczej widzi swoje życie.

Zobacz ten tekst (https://theomarvee.com/), ponieważ on z pewnością także Cię bardzo zaciekawi. Przedstawia on pokrewną problematykę, więc nie czekaj i kliknij tutaj!

Jest tu naprawdę duża różnorodność. Nie każdemu rzecz jasna udaje się spełnić wizje, jakie są w głowie. Niektóre plany są często poza zasięgiem, albo też zbyt mało zabiegamy o to, by swoje marzenia spełnić. Niektórzy też uważają, że marzenia dobrze, by zostały w tej sferze marzeń. Może się bowiem okazać, iż kiedy dostaniemy to o czym marzymy, możemy być zawiedzeni. Różne wyobrażenia jednak często maja się nijak do rzeczywistości. Jeśli chodzi o rozwój osobisty, tutaj jest chyba jeszcze trudniej. Praca nad własną osobą jest bowiem niesamowicie trudna. Nie każdy ma tyle siły oraz jest tak zdyscyplinowany, aby jej sprostać.

biurko

Autor: Natania
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku pracy nad sobą, to mamy tendencje do nie godzenia się ze swoimi słabościami i co jeszcze gorsze do nie zauważania ich. Dlatego w tym przypadku tak istotna jest pomoc kogoś innego. Obraz nas samych, jaki jest w naszych głowach, różni się często od faktycznego stanu. Niektórzy są bardziej skłonni do przesadzonej samokrytyki, jaka wiąże się z kiepską samooceną. Inni z kolei wręcz przeciwnie, uważają, iż nie mają żadnych wad.

Pomóc spojrzeć na te kwestie z dystansu pomoże Coaching. Przy wsparciu specjalisty, będziemy mogli zobaczyć i zrozumieć lepiej niektóre rzeczy. To świetnie wpłynie na nasz charakter.

About: admin