LinuxMarket

Skup samochodów uszkodzonych – jak wybrać na oferujący najlepsze opcje. Podpowiadamy.

Decyzja o kupnie samochodu bywa zwykle decyzją przemyślaną i zaplanowaną. Jak wygląda ta sama sytuacja od strony sprzedającego? Biorąc pod uwagę niesamowite przepełnienie polskiego rynku autami z drugiej ręki, przywiezionymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej, okoliczność ta na nieszczęście znacznie ograniczyła tok zbytu. Jak przy takich trudnościach szybko sprzedać auto za dobrą cenę?

auto

Autor: Vetatur Fumare
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy dysponujemy czasem na sprzedaż, możemy usunąć potencjalne awarie, wyczyścić go, odświeżyć fotele – czyli sprawić, by nasz samochód wyglądał i funkcjonował jak najlepiej. W przypadku, gdy nie mamy na to czasu, możemy skorzystać z propozycji profesjonalnych skupów samochodów. Kwota, która uzyskamy, będzie zazwyczaj mniejsza, ale ogólnie finansowo wyjdziemy na korzyść, ponieważ nie poniesiemy kosztów długotrwałej sprzedaży. Jest to idealne wyjście gdy mowa o sprzedaży wiekowych pojazdów i aut po wypadkach. Zobacz:

Oferuje nam ono błyskawiczny zastrzyk pieniędzy, który z pewnością okaże się bardzo pomocny.

Jeżeli wciąż nie udało Ci się odnaleźć nic atrakcyjnego, to sprawdź pod tym linkiem (http://www.mechanika-service.com/wozki-paletowe-paleciaki), tutaj z pewnością odnajdziesz to, co będzie dla Ciebie teraz przydatne.

Wspomnijmy również, iż ta opcja pozbawi nas mnóstwa nerwów. Gdy już wybierzemy sprzedaż wysłużonego lub używanego samochodu do skupu – zostaje nam tylko decyzja o wyborze punktu, z którym zamierzamy podjąć rozmowy. Aby taki znaleźć, najłatwiej jest wpisać w wyszukiwarkę hasło: „skup samochodów powypadkowych”, w przypadku gdy (http://www.domymax.pl-wejdź… to łącze) właśnie powypadkowy samochód mamy do sprzedania. Aby zmniejszyć obszar poszukiwania, wpiszmy nazwę miasta, przykładowo: „skup aut po wypadku Wrocław”.

auto

Autor: State Farm
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki temu dostaniemy listę potencjalnych skupów w naszej okolicy. Kolejny krok – to porównanie cen w poszczególnych miejscach. Na co należy zwracać uwagę? Raczej trzymajmy się z dala od jednostkowych handlarzy bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. Zwykle oferują 50% zwykłej ceny auta, w czasie gdy w każdym profesjonalnym skupie uzyskamy kwotę nawet do 90% wartości rynkowej. Widząc oszczędzony czas, brak przymusu zapłaty za ogłoszenia w prasie, brak wizyt na giełdach samochodowych – to wyjątkowo opłacalne rozwiązanie. Pamiętajmy poza tym, że możemy ponadto, sprawdzić opinie o skupie na forach tematycznych.

About: admin