LinuxMarket

Zostałeś obrabowany? Uchroń się przed wynikami

Niestety, w życiu wielu z nas zdarza się choćby raz, że zostaniemy okradzeni. Sytuacja taka do najmilszych nie należy, bowiem niekiedy rabunku dopuszczają się osoby nam nieobce.

Kobieta

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Także w miejscu zatłoczonym, gdzie gromadzi się mnóstwo osób mamy szansę stać się ofiarą kieszonkowców, którzy skutecznie umieją przejąć naszą torebkę. Istotnym jest w takim wypadku, aby wiedzieć co począć w takiej sytuacji.
Najmocniej dokucza nam, kiedy są skradzione dokumenty (szukaj w bazie skradzionych dokumentów). Dowód osobisty, prawo jazdy, karty płatnicze, pozornie te rzeczy są dla rabusia bezużyteczne. Bowiem pierwszą rzeczą którą robimy w danej sytuacji, będzie zastrzeżenie kart. Lecz sytuacja prezentuje się trochę inaczej, gdyż skradzione dokumenty będą niebezpieczne w garści cwanego rabusia. Bowiem sporo pseudo banków przyznaje pożyczki gotówkowe na dowód, nie przypatrując się zbytnio zdjęciu na nim widniejącemu.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj pediatra dublin inne tego typu materiały – one również są wartościowe.

Dlatego fakt rabunku powinniśmy zgłosić na policję.

ksero

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Podobnie należy postąpić w momencie, kiedy straciliśmy komórkę. Wówczas przydatna będzie baza telefonów skradzionych. Wtedy, po uzyskaniu dokumentu od policji, że zgłosiliśmy rabunek, można wpisać tam nasz model. Dzięki temu złodziej w momencie, kiedy zgłosi się z nim do lombardu, będzie zarejestrowany. Bowiem każdy taki sklep ma obowiązek rejestrowania kupna i sprzedaży (baza ze skradzionymi telefonami). Baza telefonów skradzionych będzie aktualizowana przy zastosowaniu numeru seryjnego aparatu, którego żadnym sposobem nie można zmienić i jest niepowtarzalny. Dlatego warto przygotować dokument gwarancyjny, gdzie on widnieje.
Kradzież dokumentów oraz pozostałych wartościowych przedmiotów to szalenie nieprzyjemne zdarzenie.

Jednak kiedy go doświadczymy, powinniśmy zachować trzeźwy umysł, aby nasze straty nie były jeszcze większe. Zgłośmy na komendzie papiery, zastrzeżmy kartę a także dodajmy telefon do konkretnej bazy.

About: admin