LinuxMarket

Skórzane kurtki są co roku modne

Skórzana kurtka to must have każdej fashionistki. Warto skusić się na jej zakup, gdyż będzie nam służyć latami. Jest tak uniwersalna, że może pełnić funkcję żakietu! Ponadczasowa, funkcjonalna, czy można chcieć więcej? Kurtka skórzana sprawdzi się w każdych okolicznościach.

kurtka

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Jej korzenie wywodzą się bezpośrednio ze stroju wojskowego.

Jeśli w zamieszczonym tutaj artykuły nie ma intrygującej Cię informacji, to kliknij ten odsyłacz i zobacz sam (http://mengarnitury.pl/) jeszcze jeden materiał.

Już w czasie I wojny światowej nosili je niemieccy piloci bombowców. Dalsze ich losy wyglądały podobnie…reprezentacyjnie. Stanowiły część munduru, garderoby amerykańskiej policji. W latach 50. szkoły w USA zabraniały uczniom noszenia kurtek motocyklowych, co oczywiście uczyniło z nich jeszcze większy symbol buntu.

W ciągu lat kurtki skórzane opanowały najznamienitsze wybiegi. Grały główną rolę w luksusowych kolekcjach Versace czy Vivienne Westwood. Dziś projektuje się je w przeróżnych formach. W sklepach znaleźć możemy modele inspirowane klasyką, lecz wykonane ze skóry ekologicznej.

Kurtki ze skóry można zestawiać dla kontrastu z letnimi sukienkami, a nawet koronkami. Zaskakujący efekt uzyskamy, nosząc ją wraz ze zwiewną spódnicą i delikatną bluzką. Jej drapieżny charakter zrównoważą apaszki w pastelowych kolorach. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu bardziej rockowej stylizacji, możemy połączyć skórę z dopasowanymi dżinsami, topem z sieciówki i ciężkimi butami. Uzupełnieniem mogą być modne naszyjniki, kolczyki lub bransoletki.

Miałeś szansę przejrzeć tu masę niebanalnych postów, czyż nie? Równie kolejna strona (https://www.zegarki.pl/pl/zegarki-meskie-do-300-zl) czeka na Ciebie pod tym linkiem, a tam sporo detali.

skóra

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Powinniśmy pamiętać, iż modele z wydatnymi klapami powiększą znacznie górne partie ciała. Przeznaczone są więc raczej dla drobnych pań (figura typu A). Jeśli zależy nam na wysmukleniu sylwetki wybierzmy model ze stójką. Jeszcze niedawno uważano, że krótsze kurtki pasują kobietom młodym, panie dojrzałe powinny zaś wybierać dłuższe fasony. Na szczęście, obecnie styliści zdecydowanie odradzają przejmowanie się podobnymi ograniczeniami. W garderobie należy czuć się jak w drugiej skórze (czytaj to).

W dzisiejszych czasach skórzana kurtka zyskała miano klasyka i nic nie zapowiada, aby kiedykolwiek utraciła ten status.

About: admin