LinuxMarket

Wizytówki – co dobrze jest wiedzieć na ich temat? Dbaj o wizerunek firmy

Historia wizytówek cofa się aż do III wieku. Za ich ojczyznę uważane są Chiny. Na terenie kontynentu europejskiego pierwsze wizytówki pojawiły się we Francji w XVII wieku. Do powszechnego użytku weszły dwa stulecia później. Obecnie bardzo dużo osób nie jest w stanie sobie nawet wyobrazić, jak można obejść się bez tego malutkiego kartonika.

Wizytówki mogą być bardzo różne. Był okres, kiedy bardzo popularne były wizytówki , które były bogato ozdobione. Aktualnie tego typu wizytówki nie są już raczej używane – . Dzisiaj wybierane są przede wszystkim wizytówki o naprawdę prostym wyglądzie. W dobie globalnej sieci komputerowej spora grupa osób decyduje się na tworzenie własnych wizytówek. Daje taką możliwość kreator wizytówek online.

Cieszący się coraz większą popularnością kreator wizytówek online to możliwość stworzenia własnej wizytówki w bardzo prosty i szybki sposób.

Jeżeli ciekawi Cię omawiane zagadnienie, to obejrzyj więcej, a z pewnością zdobędziesz wiele fascynujących danych na ten temat.

Wiele tych aplikacji dostępna jest bez żadnych opłat. Projektowanie wizytówek staje się niezwykle proste, z wykonaniem własnego biletu wizytowego uporają się nawet osoby, które rzadko korzystają z takich aplikacji. Projektowanie wizytówek umożliwia wykonanie prostych, ale również bardzo ozdobnych wizytówek dla firm i osób prywatnych.

wizytówki

Autor: Paul Stainthorp
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wystarczy tylko zaprojektować i wydrukować wizytówkę, należy również wiedzieć, jak się nią posługiwać. Bardzo dużo osób nie jest świadomych tego, że rytuał wymiany wizytówek podlega zasadom savoir-vivre. Zgodnie z nimi otrzymując od kogoś wizytówkę, powinniśmy tej osobie odwdzięczyć się swoją – zobacz, jak może cię wspomóc współpraca z Netprint. Z treścią wręczonej nam wizytówki zapoznajemy się przy osobie, która nam ją wręczyła. Wizytówek służbowych raczej nie powinno się wręczać na spotkaniach , które mają charakter prywatny.

Wizytówki prywatne mogą mieć różne kształty, te używane służbowo muszą być proste, za ozdobę może robić jedynie firmowe logo. Wizytówkami możemy wymieniać się albo na początku spotkania, albo na jego końcu. Zależy to od charakteru spotkania. Jeśli spotkanie jest prywatne, to wizytówkę dajemy na jego końcu. Wizytówki można trzymać w specjalnym wizytowniku lub w przegródce portfela. Dzisiaj zwyczaj wymienia wizytówek to zwyczaj stosowany praktycznie na co dzień. Dobrze jest więc poznać najistotniejsze zasady ich wymiany. Dzięki temu nie popełni się żadnej wpadki.

About: admin