LinuxMarket

Pertraktowanie stawki z deweloperem – o czym należałoby wiedzieć

Kupując jakąś nieruchomość od dewelopera, pożądane byłoby pamiętać o możliwości negocjacji ceny, niezależnie od tego czy jest to rezydencja, własne M czy być może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, iż Klient będzie potrzebował negocjować cenę.

Deweloperzy, którzy chcą zyskać Konsumentów i jednocześnie sprzedać nieruchomość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to też ceny posiadłości. Jeżeli więc pozyskujesz mieszkanie, na przykład za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić nieco cenę. Może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie ostateczna cena nieruchomości, Ty naturalnie trochę na tym zyskasz.

Jeżeli chcesz odnaleźć rzeczywiście niezwykle dobre źródło, sprawdź tekst (https://projektoskop.com.pl/koszt-ocieplenia-domu-ile-nalezy-zaplacic-by-ocieplic-budynek/), który jest zredagowany przez autentycznego eksperta.

Posiadać w kieszeni kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy to istotnie wiele, szczególnie, że sporo postaci bierze kredyt na zakup nieruchomości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe

Autor: Kat Veilux
Źródło: http://www.flickr.com

By negocjacje z deweloperem następowały odpowiednio, naturalnie musisz porządnie się do nich przygotować. Nie wystarczy stwierdzić „proszę opuścić cenę”. Powinno się przygotować sobie odpowiednie argumenty, które zdołają spowodować, że deweloperzy spuszczą nieco z ceny. Jeśli mieszkanie ma jakieś minusy, wskazane jest je wskazać. Znaczącym minusem może być na przykład brak windy, brak komórki lokatorskiej bądź też brak balkonu. Minusem zdoła być również lokalizacja mieszkania, jaka na przykład zdoła być nieprawidłowo skomunikowana z miastem czy też mała liczba sklepów oraz punktów usługowych w okolicy.http://www.serwischlodniczy.com.pl/art_71_montazklimatyzacji montaż klimatyzacji wrocławZdołamy też ogłosić, iż na oku mamy inne mieszkania, które jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/niezwyklej przestronne i tak dalej.

W takiej sytuacji deweloper pewno będzie potrzebował zachęcić nas do kupna lokalu oraz przypuszczalne, iż zaproponuje niższą cenę. Pożądane byłoby też rozeznać się w tym, czy konkretna posiadłość cieszy się wielkim zainteresowaniem Konsumentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż lub może deweloper ma ich jeszcze niemało. To także zdoła nam wspomóc w negocjacjach, ponieważ jeżeli lokal nie cieszy się zbytnią popularnością bądź na koncie dewelopera jest jeszcze multum innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny stanie się jeszcze bardziej możliwe.

About: admin