LinuxMarket

Tanie nocowanie – czyli jak objechać świati nie wyczyścić portfela?

Na całym świecie jest wiele miejsc, które można zobaczyć i gdzie można zapomnieć o codzienności. Wyjazdy zwykle wiążą się z wydatkami na noclegi, jedzenie oraz wszelkiego rodzaju bilety. Czy można wyrwać się na wakacje i za noclegi nie zapłacić ani grosza? Można. A jak tego dokonać? Na to pytanie odpowiedzią jest jedno krótkie, angielskie słowo: couchsurfing.

Kilka portali internetowych łączy osoby z całego świata, które udostępnią swoje mieszkania lub pokoje osobom, które chcą zwiedzać cały świat i zamiast nocować w hotelach, hostelach czy pensjonatach, chcą zasmakować trochę przygód i nocować w mieszkaniu nieznanych sobie przedtem ludzi.

Couchsurfing to właśnie nocowanie kogoś obcego we własnym domu. Ten typ podróżowania nadaje się na podróżowanie samodzielnych, z partnerem lub całą rodziną – jeżeli tylko osoba, która chce nas gościć, zgadza się na to. Jak poszukać takich możliwości? Sposobów jest wiele – albo poszukać noclegu w mieście, w którym chcemy się zatrzymać, lub wybrać państwo, które chcemy zobaczyć na przykład Portugalię, a w niej jakąś atrakcyjną mieścinę, w której ktoś będzie chciał nas ugościć w terminie, który sobie wybraliśmy. Można wybrać jeszcze inną opcję – wybrać na początku termin wylotu a potem poszukać osoby, która w tym czasie może nas przenocować.

Jeżeli chcesz być na bieżąco w tym temacie, to przyda Ci się aktualna publikacja. Poczytasz o niej pod podkreślonym tu linkiem. A jeżeli będziesz posiadał komentarze, z przyjemnością na nie odpiszemy!

Przed wyjazdem warto wymienić kilka maili albo zgadać się na skype z osobą, która będzie nas gościć albo którą my będziemy przyjmować u siebie, żeby trochę się rozeznać, czy się polubimy. Dobrze jest również wypytać o kilka tematów powiązanych z naszym pobytem, między innymi ułatwiających pakowanie, zaplanowanie wydatków lub spędzanie wolnego czasu i atrakcje turystyczne. Osoba doskonale znająca swoje miasto, okolicę i swój kraj, na pewno doradzi lepiej niż niejeden przewodnik.

A co dostaniemy w zamian? Włączenie się do bazy couchsurferów i umożliwianie nocowania w naszym domu.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne zajmujące informacje na interesujący Cię temat. Wejdź do następnego wpisu i czytaj wpis.

Oryginalne znajomości, które mogą przerodzić się w zupełnie inną relację. Poznanie języków obcych, poznanie nowych kultur, regionalnej kuchni i miejsc oczami tubylców. Drobne dobre uczynki jako formy odwdzięczenia się za gościnę też są mile postrzegane. I – być może – zyskamy punkt, do którego jeszcze powrócimy na kolejny wyjazd a gospodarz przyjedzie do nas z rewizytą?

About: admin