LinuxMarket

Elewacja klinkierowa to całkiem wartościowa inwestycja, czy godna jest swojej ceny?

Ślicznie dekoruje budynek i podnosi jego prestiż – elewacja klinkierowa sprawia, że dom wygląda szlachetnie, ponadprzeciętnie. Ogromny wybór odcieni i faktur cegieł sprawia, iż taki dodatek dopasuje się do gustów niemalże każdego człowieka.

Elewacja klinkierowa

Autor: Röben Polska
Źródło: Röben Polska
Jedną z mnóstwa plusów elementu wykończeniowego, jakim są elewacje klinkierowe jest to, iż budynek upiększony w taki sposób rewelacyjnie się starzeje. Nie ma bodajże nic lepszego, jak poczucie pełnoletności budynku po paru latach od jego wybudowania, zamiast| określenia jego brzydoty. Tego typu sposób zdobienia najczęściej aplikowany jest w Belgii, Niemczech i Holandii.

Tamtejsze kraje zdecydowanie przekonały się o jego wspaniałości. W Polsce też coraz chętniej się je napotyka, w związku z tym współcześnie w marketach posiadamy coraz większy asortyment tego detalu. Posiadamy różne wzorki faktur, rozmiary, kolory – wszystko to sprawia, że elewacje klinkierowe są inspiracją dla wielu projektantów i dekoratorów.

Mają one wsparcie zarówno u tradycjonalistów jak i tych operujących współczesnym stylem, bo zdołają wkomponować się w każdy typ architektury.

Czy masz wrażenie, że zredagowany przez nas tekst jest nietuzinkowy? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj także zamieszczony tu podobny artykuł.

Współcześnie entuzjastycznie wykańcza się w ten sposób zarówno nowoczesne domy o prostolinijnej bryle skonstruowanej na planie prostopadłościanu, jak i te nawiązujące do miejscowych tradycji – www.

Cegły klinkierowe z wzięciem ozdabiają elewacje domów. Fenomenalnie komponują się z drewnem, ze szkłem, a nieraz stalą. Zastosowanie ich zaledwie w strefie parteru powoduje, że wydaje się być mniejszy niż w faktyczności. Użycie klinkieru w strefie wejścia spowoduje to, że wygra godny, budzący zaufanie charakter, a dodatkowo asekurację przed uszkodzeniami mechanicznymi, np. obtłuczeniami i zabrudzeniami, na które jest nagminnie wystawiana.

Elewacja z popielatej cegły uświetniona drewnianą okleiną uwydatnia nowoczesny charakter domu. Niekiedy duże powierzchnie elewacji wykończone cegłą mogą być nadmiernie ciężkie i przytłaczające. Aby tego uniknąć, spoiny pomiędzy nimi wypełnia się zaprawą w kontrastującym kolorze.

Użytek klinkieru na elementach elewacji lub do wykończenia szczegółów ma długą tradycję. Nieraz niewielka cząstka elewacji wykończona tym półproduktem sprawia, że dom robi impresja pilnego, wyrazistego, z charakterem – staje się rozpoznawalny i nabiera osobowości. Cieszmy się wobec tego, iż mamy coraz większy wybór tych produktów.

About: admin