LinuxMarket

W jaki sposób zrobić banner reklamowy?

Gdy mamy firmę to naturalnym jest, że chcemy ją promować. Forma reklamy zależy naturalnie od typu działalności, posiadanych środków i odbiorców naszych produktów czy usług. Możemy reklamować się w internecie, w różnego rodzaju katalogach przedsiębiorstw, możemy umieszczać reklamę w formie grafiki w branżowych portalach, na blogach czy forach internetowych. Należy jednak wyjść z reklamą także poza sieć.

Reklama na bilbordach

Autor: Broadway Tour
Źródło: http://www.flickr.com
Formy reklamy
Reklama outdoorowa może mieć bardzo różne formy. Najbardziej powszechną i rzucającą się w oczy są oczywiście billboardy. Nie mniej popularne są tak zwane citylighty, czyli oświetlone reklamy umieszczane najczęściej w ściankach przystanków komunikacji miejskiej, ale także wolnostojące. Bardzo wiele ogrodzeń czy ścian obwieszonych jest różnego rodzaju bannerami, to znaczy reklamami drukowanymi na elastycznych foliach lub siatkach.przejdź do serwisu leżanki spa leżanki spaGdy chodzi o reklamy zewnętrzne, które mają przetrwać dłużej niż plakat, to te właśnie bannery są rozwiązaniem wymagającym najmniejszego nakładu środków finansowych.

Jeśli decydujemy się na tego typu reklamę, musimy przede wszystkim przygotować projekty, wybrać folie reklamowe na których chcemy drukować, miejsca, w których chcemy taki banner umieścić. Można zlecić całość prac agencji reklamowej, lecz nie ma przeszkód, żebyśmy zrobili to we własnym zakresie.

Gdzie szukać materiałów?

Billboard

Autor: Ursula Stalder
Źródło: http://www.flickr.com

Materiały najlepiej nabywać w specjalistycznych sklepach. W internecie bez problemów można znaleźć sklep z foliami, reklamowy albo dla agencji reklamowych – nomenklatura bywa zmienna, asortyment zwykle podobny. Zawiera wszystko, co niezbędne może być do zrobienia materiałów reklamowych. Folie, ramki, różnego typu zaczepy i całe mnóstwo innych. Nie ma również większego problemu, aby w drukarni zamówić wydrukowanie projektu na przywiezionym przez nas materiale. Musi to być jednak dobra drukarnia wielkoformatowa, ale to raczej oczywiste.

Gdzie można powiesić reklamę?
Nie można oczywiście powiesić bannera w dowolnym miejscu.

Czy zainteresował Cię nasz tekst? Jeśli odpowiesz twierdząco, to idź dalej nawierzchnie na place zabaw i przeglądnij tam nowe zajmujące wpisy. Nie ociągaj się!

Należy zapoznać się z przepisami dotyczącymi wieszania bannerów reklamowych w naszej miejscowości. Czasem wystarczy zgoda właściciela posesji na umieszczenie na jego ogrodzeniu bannera, czasem wymagana jest także zgoda z Urzędu Miasta. Stworzenie reklamy wymaga sporo pracy, ale jeśli odpowiednio ją zaprojektujemy z pewnością przysporzy nam klientów. Więcej na temat reklamy – Cieszyńskie telebimy.

About: admin