LinuxMarket

„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szaf

Kwiecień i maj to czas w którym zwykle robimy duże, wiosenne porządki. Przetrzepujemy chodniki, myjemy okna, przeglądamy rynny. Mężczyźni dokonują koniecznych napraw i wszelakich konserwacji. Także w ogrodzie, na strychu czy w piwniczce robimy wielkie pozimowe sprzątanie. Jeżeli jest taka potrzeba maluje się ogrodzenie, bramę, albo tylko przeglądamy ich stan.

Kiedy bierzemy się za szafy, musimy przemyśleć co zrobić z ubraniami jakie tam mamy, a są nam nie potrzebne. Wszystkie te zbyt małe, za obszerne lub zwyczajnie już nie modne: kobiece koszulki polo, spódniczki, kobiece półgolfy, swetry, topy, suknie, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują przestrzeń w szafach. Czasami po prostu już nam się znudziły.

Bez wątpienia można by wepchnąć wszystkie do kontenera PCK. Ale znam również całkiem inny sposób tak samo sprzyjający środowisku choć nieco mniej altruistyczny.

Pewnego popołudnia traf chciał, iż w momencie gdy myślałam właśnie jak pozbyć się ciuszków zalegających w mojej szafie – a moja garderoba nie jest gumowa, zalazłam ogłoszenie o szaffingu w moim mieście. Dla nie wtajemniczonych – szaffing jest to nieoficjalne spotkanie w kobiecym gronie, w czasie którego uczestniczki mają możliwość się wymieniać tym co im zalega w garderobach. Szaffing to możliwość „przewietrzenia” szaf, szansa by znaleźć coś wyjątkowego i oryginalnego.

Jak można się było spodziewać, większa część z uczestników tej imprezy to panie, jako że w większości przypadków to panie zajmują się domem. W w miłym klimacie przy filiżaneczce kawusi albo herbaty oraz ciasteczkach odbywały się pogaduszki związane z wymianą. Tu damskie koszulki polo w wielu kolorach, tam zaś półgolfy damskie, ktoś szukał topów i ciekawych t-shirtów damskich. Poza niewątpliwą praktyczną rolą takie wymiany posiadają również pozytywy integracyjne, umożliwiają zapoznania nowych osób czy spotkania się z sąsiadkami.

Masz ochotę pogłębić swą wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Wystarczy przejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej garnitur na miarę noor wiadomości.

Tak więc z utęsknieniem czekam na kolejne.

About: admin