LinuxMarket

W jaki sposób oceniać własny team pracowników?

Porządny pracownik jest bezcenny – taki człowiek wzbudza szacunek u swojego chlebodawcy. Jednakże nieprzeciętnych pracowników to wbrew pozorom aż tak niesamowicie wielu to raczej nie ma.

Pracownicy w firmie

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Generalnie człowiek traktuje swoje stanowisko jako obowiązek, coś dzięki właśnie czemu ma możliwość zarobić uczciwie na życie.

Zaintrygował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to użyj linku (https://kesbet.pl/produkty/slupki-parkingowe-betonowe/), żeby poznać więcej zbliżonych wiadomości. Bez wahania kliknij więc ten link!

Ten świat, w którym absolutnie każdy podwładny świetnie wywiązuje się z własnych obowiązków jest utopijny. A zresztą czy często przypadkiem nie jest tak, że to głównie wina szefostwa?

Jeżeli dużo osób odpowiedzialnych za pracowników skupia się tylko na oszczędzaniu, nie pompuje kasy w szkolenia, nie wspominając o bonusach, ciężko miewać bardzo duże wymagania. Zresztą to również wiele zależy od rodzaju firmy.

W jaki sposób przeanalizować własnego pracownika? Z pewnością czymś najważniejszym jest to, aby wiedzieć jak niesamowicie istotna, w chyba każdej sferze, jest bardzo szczera rozmowa. Np. dużo może dać ocena 360, czyli przepytujemy pracownika, ale również kogoś innego. To świetne, bo jakby nie patrzeć będziemy mieli okazję rzetelnie sprawdzić pracownika. W żadnym przypadku nie zakładajmy, że obiektywna opinia pracownika jest niemożliwa. Ogólnie ocenianie innych jest trudne, ale to akurat coś możliwego.

Zadowoleni pracownicy

Autor: rikkiprince
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy również, iż bądź (rozwinięcie tych informacji: dużo tu czystal.wroclaw.pl/) co bądź w wielu przypadkach zwykli biznesmeni najzupełniej nie potrafią rozmawiać z ludźmi. Cóż, być może to dlatego, że póki co w biznesie przede wszystkim rządzą ludzie chowani w czasie PRL-u? Doskonale, iż są specjaliści od rozmawiania, psycholog biznesowy jest w ostatnim czasie coraz powszechniejszą personą.

Zwracajmy także uwagę na to, aby w żadnym przypadku nie zapominać, że pracodawca również może być oceniany. No co jak co, ale to bądź co bądź dla dobra prowadzonego przez niego biznesu. Może oceny pracownicze spowodują, iż zdoła wpaść one na ciekawy pomysł, który mocno do przodu popchnie firmę? Wielce prawdopodobny scenariusz. Zatem nie bójmy się oceniania, z obu stron, bo w pełni szczera rozmowa, anonimowa ankieta, dają skutki o których pewnie nie mieliśmy do tej pory pojęcia.

About: admin