LinuxMarket

Elegancki mężczyzna

Właściwie zawsze przywiązywano wagę do tego, czy określona osoba dba o siebie. Dotyczyło to szczególnie pań, na których prezencję zważano najbardziej. Dawniej to kobiety miały być swego rodzaju ozdobą, pomimo mężczyzna w określonych przypadkach także miał obowiązek zadbać o higienę i o odpowiedni stopień elegancji.

facet

Autor: Susan Solinski
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie o wiele większą wagę przywiązuje się do wyglądu mężczyzn. Patrzą na to zarówno panie, jak i przykładowo potencjalni pracodawcy. Wymagany jest już nie tylko elementarny stopień higieny osobistej, ale również wyczucie stylu i stosowanie dodatkowych środków kosmetycznych.

Jeśli interesuje Cię prezentowany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, ponieważ ta propozycja (http://suknie-slubne.warszawa.pl/salon-sukien-slubnych/) na pewno także jest warta Twojego zainteresowania.

Można więc powiedzieć, że zadbany mężczyzna współcześnie potrzebuje więcej produktów niż dawniej. Oczywiście niezmienną wartością jest umiejętność odpowiedniego doboru wyglądu i stylu do okazji. Elegancki mężczyzna będzie więc wyglądał całkowicie inaczej na rozmowie o pracę niż na przykład na ślubie.

Środki kosmetyczne

Niektóre osoby są zdania, że używanie przez panów wód perfumowanych czy pozostałych tego rodzaju środków jest „niemęskie” i ma być wyłącznie domeną pań. Jest to rzecz jasna nieprawda. Znajduje to odzwierciedlenie zwłaszcza we wrażeniach kobiet, które ogromną wagę przywiązują do zapachu mężczyzny. Oczywiście podstawą jest zatroszczenie się o higienę dla pozbycia się różnorodnych niemiłych zapachów. Właściwy dobór zapachu jest już umiejętnością na wyższym poziomie. W tej kwestii często zdarza się, że mężczyźni szukają pomocy i rady u swoich partnerek. Obecnie coraz częściej również bywa tak, że panowie sięgają po typowo „kobiece” kosmetyki, takie jak przykładowo krem do twarzy czy także bezbarwny lakier do paznokci.

Moda

Mężczyzna u kosmetyczki

Autor: DER-MED
Źródło: DER-MED

Ubiór dla panów nie jest co prawda dziedziną tak zaawansowaną jak moda damska, jednak oferuje bardzo szeroki wybór stylów i rozwiązań. Nie jest oczywiście obowiązkiem współczesnych mężczyzn śledzenie obecnych trendów w modzie i dostosowywanie się do nich za wszelką cenę. Dobrze jest jednak co jakiś czas pokusić się o odświeżenie garderoby, by nie uchodziła za staroświecką. Nierzadko bywa tak, że męska szafa jest bardzo uboga, co niewątpliwie dobrze jest zmienić. Dobrze jest zainwestować na przykład w parę par butów na rozmaite okazje. Obuwie musi być wysokiej jakości i możliwie zadbane.

About: admin