LinuxMarket

W co się ubrać na nadzwyczajne okazje??

Ogromny wpływ na to, co się nosi w Polsce, mają zwyczaje zauważane w państwach zachodnich. Szczególnie mowa tu o USA. Stamtąd na przykład przeniosła się moda na charakterystyczne czapki z daszkiem i wiele podobnych rzeczy. Na dzień dzisiejszy bardzo często można spotkać na polskich ulicach młodych mężczyzn z dłuższą grzywką i czapką z daszkiem noszoną na czubku głowy. Na trendy duży wpływ mają również filmy oraz to, w co ubierają się popularne osoby.

kobieta w sukience

Autor: Chareze Stamatelaky
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo chętnie odwiedzane są sieciowe sklepy odzieżowe, tak polskie, jak i pochodzące z innych krajów. Jeżeli chodzi o odzież damską, od kilku lat dominują spodnie tak zwane rurki jak również legginsy. Te ostatnie często pojawiają się w różnorodnych wersjach wzorzystych. Napiszmy jeszcze o tak gustownych dodatkach, jak portfele na łańcuszku (przykłady możesz sprawdzić tu: tu kontynuacja). Przedmiot, który każda kobieta ma w torebce, a dzięki łańcuszkowi stanie się przy okazji bardzo elegancka.

Na wielkie gale warto wybierać sukienki (czytaj w tym miejscu). Wszystko jednak jest uzależnione od typu uroczystości, na którą się idziemy. Jeśli będzie to zabawa sylwestrowa, to połyskujące tkaniny są zdecydowanie na miejscu. Jeśli jednak szykujemy się na świąteczne przyjęcie w naszym biurze, to lepiej odpuścić sobie taką ekstrawagancję i założyć coś mniej wyzywającego.

Pamiętajmy o palecie kolorów w modzie. Pewne odcienie są ze względu na tradycje źle widziane. Idąc na uroczystość zaślubin dobrze jest zrezygnować z czarnej sukienki i zdecydować się na jaśniejsze kolory. Przez długie lata granatowe sukienki kojarzono jedynie ze szkołą. Dziś jednakże mundurki wyszły już z mody lub są dopasowywane do młodzieżowych preferencji. Trzeba jednak przyznać, że ten kolor jest bardzo stylowy i świetnie sprawdzi się w sferze zawodowej. Jeśli dodatkowo dopasujemy ciekawe akcesoria w kontrastowych kolorach, można uzyskać bardzo ciekawą stylizację.

About: admin