LinuxMarket

Jak korzystnie się pokazać na rozmowie kwalifikacyjnej i na co dzień?

Ubrania także mężczyznom mogą sprawić nie lada kłopot. Też chcą mieć swój styl. Co istotne, liczy się dla nich dopasowanie i czucie się komfortowo w danym stroju. Za to sen z powiek spędzają im tak stresujące wydarzenia, jak na przykład rozmowa o pracę. Jak się wtedy ubrać?

Rozmowa o pracę jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak należącą do bardzo często występujących we współczesnym świecie. Łączą się z nią określone zwyczaje i wymagania, które musi spełniać osoba kandydująca na dane stanowisko. Zwyczaje te dotyczą między innymi wyglądu.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia „co założyć na rozmowę o pracę” i jak się na niej zaprezentować dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Istnieją jednak rozmaite źródła informacji, z których można dowiedzieć się dużo na ten temat. Przede wszystkim powinno się pamiętać, że na rozmowie takiej najważniejsze są kwalifikacje i zdolności ewentualnego pracownika, które musi on odpowiednio pokazać i uwydatnić. Z pewnością jednak nie powiedzie się to w sytuacji, w której dany kandydat nie spełnia najważniejszych wymagań w kwestii wyglądu. W tym aspekcie wielokrotnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, więc trzeba tę sytuację odpowiednio wykorzystać.

Kapelusze

Źródło: http://pixabay.com

Ubiór jest tak samo istotny, gdy spełniamy swoje obowiązki w pracy. Analogicznie jest z mundurami i uniformami, obowiązkowymi w części zawodów. W niektórych z nich dopuszczalne są na przykład krótki rękaw w koszuli. Ciągle jednak muszą to być koszule eleganckie, wyposażone w kołnierzyk. W większości wielkich korporacji jednak wymagany jest pełny garnitur, bez możliwości uchybień. Typowym zestawem większości panów na lato są krótkie spodnie, zakryte buty i t-shirt.

I tu kilka porad, jak sprawić by ciuch jeszcze lepiej na kimś leżał. Zadbać o dopasowanie do sylwetki. Określenie swojego typu sylwetki jest właściwie kluczem do powodzenia. Jeżeli określimy własne atuty i wady, będziemy mogli lepiej działać na tym polu. Jeżeli trudno jest samemu rozpoznać własny typ figury, warto poprosić o pomoc życzliwego znajomego. A jeżeli boimy się reakcji kolegów na nasz kłopot, lepiej zwrócić się do swojej ukochanej. W ostateczności, można skierować swe kroki do profesjonalnego stylisty, który nie tylko odnajdzie nasz typ sylwetki, ale dobierze również odpowiednie kolory do naszej karnacji.

Typy sylwetek męskich są prawie takie same jak kobiece. Mamy tutaj zarówno typ A, jak i ”jabłko”, a więc panowie z brzuchem. Dodatkowo, jest jeszcze „ołówek”, czyli tak zwana „chłopczyca” u kobiet oraz „trójkąt”, czyli ideał, o którym marzą panowie. Jest to figura bez mankamentów. Pokaźne ramiona, wąskie biodra, zero odstającego brzuszka. I właśnie panowie z taką sylwetką mają łatwo. Mogą dowolnie eksperymentować z modą.

Interesują Cię różnego rodzaju specjalistyczne wątki? Więc kliknij tutaj koszulki dziecięce z haftem i przeczytaj nasze nowe newsy na ten temat. Liczymy na Twoją recenzję.

Jedyne, na co powinni uważać, to zbyt obszerne ciuchy, które zakryją ich doskonałą sylwetkę. Dla mężczyzn (odkryj więcej) o przeróżnych sylwetkach linie odzieżowe mają dużo ofert.

I na koniec jeszcze krótka mowa o dodatkach. Tu wszystko zależy od stylu. Dla eleganta idealny jest kapelusz, a dla luzaka spodnie sportowe. Nawet takie drobnostki jak etui na tablet (więcej zobaczysz tutaj: kontynuacja) czy na telefon tworzą twój styl. Inny pokrowiec wybierze elegant, a jeszcze inny hipster, czy luzak.

About: admin