LinuxMarket

Nostalgiczne wspominki czasów PRL

Aura dziś jest taka, iż kusi człowieka do wspomnień, najlepiej przy filiżance dobrej kawy. Do tych wspominek skusiła mnie scena w czasie ubierania się dziecka. Jak każdego ranka chłopczyk marudził: „mamo co mam ubrać, wczoraj już byłem w tej koszulce”.

Koszulki

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
Mama z delikatną irytacją podchodzi do szafy pociechę, jeden ruch i oczom wszystkich i zadającego pytanie chłopczyka ukazują się dwie półki mieszczące modne koszulki dla chłopców.

W tym momencie 41 latek tylko z lekka uśmiechnął się, prawie z taką samą melancholią jak Mona Liza. Być może, że ona też zastanawiała się nad tym jakże szybko zmienia się nasz świat. Uśmiechałem się tak tajemniczo dlatego, iż przed moimi oczami pojawił się obrazek sprzed lat, gdy zakupienie czegokolwiek graniczyło z cudem. A nawet jeżeli cokolwiek na półkach się pojawiało, to generalnie nie można było grymasić.

Mam w pamięci dotychczas uczucie nie dające się dziś powtórzyć – radość z tego, że cokolwiek udało się kupić, choć dość często bywało, iż chcąc zakupić jedną rzecz np.

Przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy artykuł – tam wyszukasz masę intrygujących wiadomości oraz wątków. Nie ociągaj się tylko loguj się!

koszulkę dziewczęcą, wracało się ze sklepu z koszulką chłopięcą i to o numer za dużą, jednakże zazwyczaj znalazł się kupiec albo chętny do zamiany. W takim przypadku transakcja miała miejsce bez zbędnych formalności. Współcześnie po prostu idziemy do marketu trzy kroczki od naszego domu i kupujmy co potrzeba.

W tej chwili mogę popijać sto odmian kawy, poczynając od najzwyklejszej arabiki po tak orientalne gatunki kaw jak „Kopi Luwak” z uśmiechem zadowolenia spowodowanym tym, iż „przyjemności” kolejkowe są już przeszłością i w tej chwili dziecko może radować się tym, że rodzice bez najmniejszego kłopotu mogą zaopatrzyć je w bluzy ala kurtki albo wszechstronne bluzki uniwersalne, a mama i tata nie są zmuszeni jeździć po całym kraju za butami czy innymi niezbędnymi rzeczami. Tak więc poranek miałem odrobinę nostalgiczny.

About: admin