LinuxMarket

Jakimi sposobami obniżyć swoje rachunki za energię gazową czyli plusy i minusy zmienienia dostawcy gazu.

Jednym z trzech głównych mediów, które są podłączane do zdecydowanej większości domów i mieszkań, jest gaz. Wprawdzie coraz więcej gospodarstw domowych rezygnuje z niego, ograniczając się do wody i prądu, ale w dalszym ciągu większość rodzin z niego korzysta. Do niedawna jeszcze wszyscy którzy korzystali z tego medium musieli przyjąć zasady, jakie ustaliło PGNiG, lecz od pewnego czasu konsumenci mają możliwość związania się ze swoim dostawcą.

gas

Autor: Papa Pic
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna wybrana firma musi posiadać podpisaną umowę na dystrybucję gazu, jednak jest to całkowicie niezależny podmiot, sam ustalający ceny i reguły dostarczania. Często cenniki są zróżnicowane na pory doby, i w takim przypadku dla niektórych osób zmiana może się opłacać, choć generalnie ceny dla większości klientów utrzymują się na podobnym poziomie (-> sprawdź). Sama zmiana sprzedawcy gazu nie jest trudną procedurą, gdyż wystarczy wypowiedzieć dotychczasowe zobowiązanie i podpisać nową z wybranym dostawcą. Zmiana taka jest zupełnie bezpłatna, nie ponosi się za to dodatkowych kosztów, a także nie będzie powodować przerw w dostawie gazu lub konieczności modyfikowania instalacji w domu.

W praktyce, aby zamienić dostawcę gazu, dobrze będzie upoważnić nowego sprzedawcę do występowania w naszym imieniu.link do witryny apdmarket.pl apdmarket.plWtedy wszystkimi sprawami już się on będzie zajmował, czyli zerwie umowę z dotychczasowym i zapłaci kaucję gwarantującą ciągłe dostawy. Same przenosiny trwają parę tygodni, i po upływie tego czasu wszystkie rozliczenia wykonywane już będą z nowym podmiotem. O ile rzecz jasna nowy sprzedawca będzie miał podpisaną kompleksową umowę na dostawy gazu. Wtedy klient dostanie tylko jedną umowę, i za dystrybucję, i za zużycie. Jeśli jednak taka umowa będzie obejmowała jedynie usługę sprzedaży, to będzie jednak trzeba płacić za dwie faktury .zobacz ofertę zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymiMimo, że dzisiaj możliwości zamiany dostawcy są tak duże, to niewielu ludzi na razie się na to decyduje. Jeżeli ktoś jest będzie zainteresowany, to powinien szczegółowo porównać taryfy i być może znajdzie taką, która mu zmniejszy rachunki. Natomiast jeśli zmiana operatora nic nowego nie wniesie, to trzeba się porządnie zastanowić, czy opłaca się za to zabierać.

About: admin