LinuxMarket

Silne produkty do przywrócenia blasku samochodowi – co należałoby wiedzieć na ten temat?

Wszyscy, którzy mają samochód, motor lub cokolwiek, co ma aluminiowe części dobrze wie, że ciężko jest aluminium oczyścić. Z tego powodu firmy zajmujące się tworzeniem różnego typu środków czyszczących, tworzą płyny, substancje do czyszczenia tego materiału. Środki do czyszczenia aluminium muszą usuwać często stare plamy.

samochód sportowy

Autor: Car leasing made simple
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście po oczyszczeniu auta takim specyfikiem oczyszczony fragment wygląda jak nowy. Do często kupowanych środków należy biały żel, który nie tylko czyści, ale też przywraca pierwotny wygląd aluminium. Używając środków czyszczących aluminium trzeba uważać, są to mocne mieszkanki chemiczne, trzeba więc najpierw przeprowadzić próbę w mniej widocznym miejscu, żeby upewnić się w jaki sposób dany element zareaguje na wybrany przez nas środek czyszczący. Oczywiście sporo osób nie za bardzo przejmuje się tego typu zaleceniami, ale jeśli mądrych i odpowiedzialnych ludzi, to będziemy przeprowadzać taką próbę.

Więcej na ten temat: rękawica z mikrofibry

Specyfiki do konserwacji samochodu

Płyny, proszki do czyszczenia, ogólnie rzecz ujmując specyfiki, którymi oczyszczamy chrom lub aluminium nazywane są bardzo często autokosmetykami. Kierowca wie, że jeśli sam nie zadba o swój samochód, to nikt o jego auto nie zadba. Nie każda myjnia (sklep.techkar.pl/produkty-techkar/wyposazenie-myjni-techkar/bebny-cisnieniowe-techkar,2,3566) jest w stanie oczyścić jakąś plamę która powstała kilka tygodni wcześniej. A środki czyszczące będące odpowiednią mieszanką idealnie skomponowanych składników mogą wyczyścić chromową powierzchnię w kilka minut. Środki do czyszczenia chromu mają zastosowanie nie tylko przy czyszczeniu chromowanych rzeczy w samochodzie. Mogą być również stosowane w czyszczeniu chromowanych rzeczy w domach. Środki, które czyszczą chromowe rzeczy przywracają im blask, chronią przed szybkim zmatowieniem.

samochód

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli, więc posiadamy samochód warto pamiętać o tym, że niektóre części lepiej czyścić ręcznie. Ale nie powinniśmy używać do tego wody z normalnym płynem do mycia naczyń. Tu trzeba konkretnych autokosmetyków, które poza tym, że oczyszczą daną część samochodu, ale również w dużym stopniu ją zabezpieczą ([link]). Co sprawi wóz będzie nam dłużej służył i będzie w dobrym stanie nie tylko w sensie tego, że będzie długo nam służył, ale również dłużej będzie świetnie się prezentował. A jak wiemy, gdy auto dobrze wygląda to zawsze potem łatwiej znaleźć na niego kupca.

About: admin