LinuxMarket

Przykładowe opisy najczęściej wykorzystywanych przez jubilerów szlachetnych kamieni.

Szlachetne kamienie od wieków są obiektem pożądania wielu ludzi. Były i w dalszym ciągu są one noszone jako biżuteria, ale sporo osób traktuje je także jako doskonałą inwestycję. Poza tym dla niektórych kamienie szlachetne są także źródłem mocy i niezwykłych właściwości, dzięki czemu ich popularność cały czas rośnie. Obecnie popularnych jest sporo najróżniejszych kamieni szlachetnych, w tym najbardziej cenne z nich, to znaczy diamenty, szafiry i rubiny.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Szeroko wykorzystuje się je w jubilerstwie, przy wytwarzaniu pierścionków, kolczyków i pozostałej biżuterii. Często na pierwszy rzut oka są ciężkie do rozpoznania i nie są podobne do pięknych, błyszczących kamieni spotykanych u jubilerów, dopiero po odpowiednim przygotowaniu objawia się ich całe piękno – a sposobów na ich obróbkę jest rzeczywiście sporo, o czym można się przekonać sprawdzając propozycję różnych jubilerskich firm. Kamienie szlachetne są także świetną formą lokaty kapitału, choć aby w nie inwestować należy mieć dużo wiedzy i nie bać się pewnego ryzyka, jakie może się z tym wiązać. Sprawdź: zobacz.

Jednym z cenniejszych szlachetnych kamieni jest ametyst, lubiany szczególnie za swą piękną, fioletową barwę, którą zawdzięcza niewielkiej domieszce żelaza i glinu. Jego złoża występują w licznych krajach na świecie, w tym także spotkać go można w niedużej ilości na terenie Polski. Ametyst to ceniony kamień pośród jubilerów, a wyroby oparte na tym właśnie kamieniu charakteryzują się dużym pięknem, a tym samym powodzeniem u pań ceniących oryginalność i niepowtarzalny styl. Z kolei oliwin jest kamieniem, którego kolorystyka jest przeważnie zielona, choć trafiają się również inne odcienie, nawet bliskie do czerni. Więcej dla zainteresowanych tematem: Gameo.

piękny duży szmaragd

Autor: greyloch
Źródło: http://www.flickr.com

Ten kamień także jest dość często używany w jubilerstwie, wydobywany jest w paru krajach na świecie, a jedne z najwspanialszych okazów można znaleźć na Dolnym Śląsku. W przyrodzie istnieje kilka odmian oliwinów, różniących się składem chemicznym i właściwościami, z tego też powodu zastosowanie ich jest dość szerokie, zależnie od tego, którą odmianę prezentują.

About: admin