LinuxMarket

Jak zostać detektywem? Czym właściwie trudni się detektyw, czym jest ta profesja

Interesuje cię jak dużo zarabia detektyw i jakimi sprawami się tak faktycznie zajmuje? Chciałbyś też wiedzieć, co trzeba wykonać, by nim się stać? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania, gdyż wyobrażenia na sprawę, kto to jest i czym trudzi się detektyw, są różne. Jedni są marzycielami, żyją w świecie wyobrażeń, więc myślą, iż taka osoba to jakby dzisiejszy Sherlock Holmes, a inni że zajmuje się po prostu śledzeniem zdradzających żon i mężów. Jak więc jest?

detektyw

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Ustawy są nudne i nieczęsto do nich zaglądamy, ale to czym jest zawód detektywa i wszystko, czym może się trudnić, jest opisane w ustawie o usługach detektywistycznych . Skoro więc marzymy o zostaniu detektywem, to musimy przygotować się do takich zadań, jak przykładowo: gromadzenie różnorodnych informacji, przykładowo na temat majątku lub wiarygodności w stosunkach gospodarczych osób i jednostek organizacyjnych, weryfikowanie wiarygodności danych i informacji, jakie dotyczą szkód które są zgłaszane zakładom ubezpieczeniowym czy poszukiwanie zaginionych osób. To tak w sumie jedynie część obowiązków detektywa.

Oprócz takich obowiązków w zależności od pracodawcy, można założyć, iż będziecie częścią agencji, tak więc można oczekiwać tego, że ujawnią się obowiązki związane z windykacją należności lub weryfikacją dokumentów. Jak więc widać czasem te zadania mogą trochę być jak urzędowe zadania. Inną sprawą jest jak faktycznie możemy zostać detektywem Ażeby nim zostać powinniśmy posiadać właściwą licencję. Ażeby ją zdobyć musimy spełnić odpowiednie wymogi, powinniśmy też zdać określony egzamin.

Ten odnośnik do serwisu transport drobnicowy prowadzi do bardzo ciekawej witryny, która zawiera równie interesujące dane na omawiany wątek.

Według aktualnych przepisów, jak chcemy zdobyć taką licencję trzeba również spełnić różne warunki, takie jak posiadać obywatelstwo polskie, skończone dwadzieścia jeden lat czy posiadać odpowiednie wykształcenie (minimum jest szkoła średnia). Istnieje sporo innych warunków, ale nie warto ich tu teraz przytaczać.

Właściwie to, tyle kwestii z teorii, lecz w rzeczywistości niewielu zostaje detektywami, bo po pierwsze nie jest to łatwa praca, a po drugie nie każdy jest zdolny do takiej pracy. Jednakże warto przyznać, iż coraz więcej osób korzysta z usług agencji detektywistycznych. Najlepiej je wynaleźć w internecie, przykładowo biuro detektywistyczne Wrocław.

About: admin