LinuxMarket

Czy reklamy zamieszczane na billboardach są współcześnie naprawdę wystarczająco skuteczną formą promocji?

Bez względu na to, czy dana firma trudni się produkowaniem określonych artykułów bądź świadczeniem usług, o jej popularności na rynku decyduje profesjonalnie dostosowana reklama. Promocja jest zdecydowanie najważniejsza, wobec tego koniecznie należy się o nią zatroszczyć.

Billboard

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz, oferowanych jest wiele metod promocyjnych, jak spoty radiowe i telewizyjne, reklama w gazetach czy w postaci postów sponsorowanych na stronach i blogach internetowych.

Nie wstydź się – w szukaniu zajmującego Cię wpisu kontynuuj klikanie (https://www.ehrle.pl/pl/produkty/konstrukcje/) w nowe linki. Po jakimś czasie na pewno wyszukasz coś atrakcyjnego.

Dalej jednak ogromnym zainteresowaniem odznaczają się billboardy, czyli elementy reklamy zewnętrznej o dużych rozmiarach (reklama na billboardzie). Stosowane są już od wielu lat, jednak wciąż można je spotkać przy drogach oraz w centrach wielkich miast. Czy faktycznie są wystarczająco skuteczne?

Efektywność tego rodzaju reklam zależy w dużej mierze od jej umiejscowienia. Billboard, który zostanie ulokowany w miejscu, w którym uczęszcza mało osób, nie ma racji bytu, jako że opublikowane na nim informacje dotrą wyłącznie do ograniczonego grona odbiorców, a co za tym idzie, reklama nie przełoży się na wzrost zamówień dla danej firmy. Najlepiej, jeśli billboard znajduje się przy uczęszczanych trasach i w centrach miast. Dodatkowo, koniecznie trzeba pamiętać o jego odpowiednim oświetleniu. Czemu?

Oświetlenie powoduje, że podstawowe informacje będą widoczne również w czasie nocy. Ma to priorytetowe znaczenie głównie w Polsce, gdyż przez zdecydowaną większość roku zmrok zapada faktycznie bardzo wcześnie. Na szczęście, dzisiaj wiele tablic, na których przyklejane są materiały graficzne billboardów posiada potrzebne oświetlenie, co jest dużym ułatwieniem, np. kliknij tutaj.

Jeśli ciekawią Cię opisywane w tym materiale kwestie i masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na taki temat – kliknij tu druk bytom!

Jeśli jednak tradycyjne billboardy nie okazują się być wystarczająco skuteczne, warto zastanowić się nad rozwiązaniem, którym są billboardy mobilne, montowane na specjalnych przyczepach.

bilboard

Źródło: flickr.com
Można je postawić w zasadzie w dowolnym miejscu bądź wyznaczyć trasę, po której billboard wraz z samochodem się porusza. W związku z tym, zyskuje się pewność, że odpowiednie informacje dotrą do jak największej liczby odbiorców.

Billboardy dostępne są w formie wolnostojącej bądź w postaci tablic zakładanych na fasadach budynków. Najczęściej, tablice są przeznaczone do wynajęcia, a miesięczna cena zależy od tego, gdzie billboard został ulokowany i jaka jest jego wielkość.

About: admin