LinuxMarket

Jeśli szukasz bardzo dobrej reklamy, rozejrzyj się za billboardem położonym w atrakcyjnym miejscu

Billboard uważany jest za wyjątkowo efektywny rodzaj reklamy. Posiada sporą powierzchnię, na której można zamieścić czytelny plakat namawiający do zakupu konkretnych produktów lub do korzystania z usług firmy. Jednakże by billboardy właściwie spełniały swą rolę, powinny być położone w naprawdę dobrym miejscu.

Promocja

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Billboard billboardowi nie jest równy

Może się zdawać, że billboard spełnia swe zadanie w każdej sytuacji, gdy pragnie się rozpowszechnić swoje produkty lub usługi, ale niestety nie jest to prawdą. Istotnym kryterium, które określa, czy reklama zamieszczona na nośniku dotrze do odpowiedniej liczby odbiorców, jest lokalizacja billboardu lub telebimu. Billboardy najczęściej są montowane przy ruchliwych drogach, skrzyżowaniach ulic, rondach, jak również w centrum miasta albo przy popularnych obiektach: jak dworce, galerie handlowe bądź lotniska. Im lepsza lokalizacja, tym więcej osób może dostrzec reklamę, a co się z tym wiąże: większa szansa, że odniesie ona zamierzony efekt. Przykładowe miejsca na billboardy można zobaczyć tutaj: polecana strona.

Reklama

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Wynajmij billboard w agencji reklamowej

Jak można się domyślić billboardy umieszczane gdzieś na obrzeżach miasta lub przy małych uliczkach mogą okazać się nieopłacalne. Poszukiwanie świetnej lokalizacji pod billboard musi być dosyć trudne, mimo wszystko w większości przypadków nie musi być to obowiązek przedsiębiorcy. Specjalizują się w tym ludzie pracujący w agencjach reklamowych, którzy zajmą się wszelkimi zagadnieniami oraz zezwoleniami związanymi z wynajmem działki albo stawieniem nośnika. Osoba, która chce zamieścić swoją reklamę na billboardzie, nie musi więc poszukiwać dogodnego położenia, ale powinna zgłosić się do takiej agencji, żeby zapoznać się z lokalizacjami nośników, jakimi ona dysponuje. Dla zainteresowanych więcej informacji można odnaleźć tutaj:

Lepsza lokalizacja więcej kosztuje

Oczywiście należy liczyć się z tym, że billboard położony w naprawdę dobrym oraz strategicznym miejscu okaże się kosztowną reklamą, z kolei słabsze lokalizacje mogą być tańsze. Mimo wszystko warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy lepszym posunięciem będzie ograniczać koszty, ale nie być pewnym efektywności reklamy, czy jednak włożyć większe pieniądze(zobacz licytacje komornicze śląsk) w rzeczywiście skuteczne położenie, które przyniesie zakładowi realny i bezzwłoczny zysk.

About: admin