LinuxMarket

Bielizna, szlafroki i buty, czyli sekrety kobiecej szafy?

Garderoba damska – to temat co najmniej rzeka, raczej morze. Na pewno dla męskiej części populacji. Najczęściej jest tak, że panie wolą mieć sporo ubrań, rozdzielonych stosownie do sposobności ich używania. Bielizna, „sektor” na ubrania z codzienności, fragment szafy z sukienkami wieczorowymi, półka od biżuterii, szafka na buty (również przeznaczonymi na dowolne okazje). Spora ilość.

Szlafrok damski

Autor: Lingerie
Źródło: http://www.jagna.pl
Fragment z bielizną to część najintymniejsza, do której dostęp jest ściśle chroniony przez każdą panią za wszelką cenę. Nie pozwala się na podglądanie zawartości nawet mężom czy partnerom życiowym – w tej sprawie (także panowie) najzwyczajniej wolą nie wpuszczać nikogo z zewnątrz. Obojętnie czy rzeczy wyjątkowo osobiste (biustonosze duże rozmiary, stroje dwu- i jednoczęściowe, podpaski) ujrzały już światło dnia u partnera, czy wciąż nie ma o nich najmniejszego pojęcia (zobacz: oferta i galeria produktówia (czytaj resztę pod adresem) Obawa, niechęć do zbytniego przyzwyczajania najbliższej osoby do bielizny intymnej – przyczyn tworzenia „blokady” jest co najmniej kilka. Tak po prostu jest i pozostaje pogodzić się z takim stanem rzeczy.

Z ubrań bliższych ciału, ale łatwiej dostępnych wyróżnić można szlafrok damski. Wykorzystujemy go nie tylko po kąpieli (ponieważ jest ciepły, otula i jest jednym ubraniem), ale także w chłodniejsze dni, gdy można się nim zawinąć. Pomyślnie zastąpi koc, nieprzystosowany przecież do ludzkiego ciała. W szlafroku oglądamy filmy, czytamy ulubione książki, wypijamy gorący kolacyjny napój. Jest to ubiór na chwilę – najczęściej po wspomnianej kąpieli – stąd też też musi być delikatny dla naszej skóry. Ma właściwości kojące, wielu z nas nierzadko zdarzało się usnąć w szlafroku, przy siedzeniu w nim wieczorową porą.

Gorset wyszczuplający

Autor: MITEX
Źródło: http://www.jagna.pl
Szlafrok to zatem ubiór na chwilę, przesiadujemy w nim moment, by potem przebrać się w przystosowane do spania piżamy. To kolejne z bliższych ciału, niemniej intymnych ubrań, które założymy po kąpieli wyłącznie na nagie ciało. Z elementów do skóry pozostają jeszcze kołdry i poduszki – towarzysze nocnego snu. To dzięki ich właściwościom wyciszamy się i zapadamy w sen po dniu intensywnej pracy. Nie tylko dlatego powinny być delikatne i czyste. Bez spełnienia tych oczywistych powodów pogłębiają się nam bezsenność i problemy z wyciszaniem się po trudach dnia.

About: admin