LinuxMarket

Druk faktycznie nie umarł i nie zapowiada się, ażeby stało się tak w najbliższych latach

Jak w ogóle wygląda historia druku? Jak udowadniają znawcy, historia druku jest krótka. Dlaczego? Otóż, polega ona na nanoszeniu obrazu metodą odbicia – jak wspomnieliśmy na początku – formy drukowej na podłoże drukowe przy pomocy farby drukowej, natomiast w historii ludzkości bardzo długo nie było dostępu do tego typu tworzywa, jakie byłoby odpowiednie, aby idealnie przyjmować szybkoschnącą farbę.

druk

Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Jak jesteśmy w stanie sprawdzić w historycznych źródłach, pierwszym takiego rodzaju podłożem był papier wynaleziony w Chinach (najprawdopodobniej, w okolicach roku 105). To dzięki niemu druk był w stanie rozwinąć się w estampaż (technika masowego robienia odbitek z napisów wyrytych w kamieniu). Prawdopodobnie też pierwszym przedmiotem, który zasługuje na miano wyrobu poligraficznego była odbitka drzeworytnicza z Chin. To dopiero od tego wydarzenia można mówić o poligrafii, jako o wydajnym powielaniu treści, i to tych tekstowych, jak i graficznych.

W dzisiejszych czasach bardzo znane są druki akcydensowe – polecam stronę. Dzisiaj, gdy potrzebujemy coś wydrukować, małą czy większą rzecz, szukamy drukarni w… Internecie. A to kolejny paradoks, ponieważ wielu wieszczy, iż nastaje koniec druku, że teraz już nastała era cyfrowa.

Zobacz obfite w treść przydatne wskazówki (https://www.apollotour.pl/), posiadające przydatne dane na opisywany wątek – wejdź więc tutaj oraz poznaj wiadomości, które Cię ciekawią.

Zobaczymy, czy tak będzie, lecz patrząc na to, co jest obecnie, warto przyznać, że druk nie ma się czego obawiać.

Definicyjnie jest to wielokrotne odbicie obrazu z formy drukowej na papier, przykładowo, czyli na drukowe podłoże. Potocznie drukiem można też określić każdą kopię, czyli, odbitkę drukową. No tak, trochę ten język specjalistyczny jest dziwny, ale co najważniejsze, druk powstaje wtedy, gdy da się go przenieść z formy drukowanej właśnie na papier. Poszczególne kopie również są nazywane drukiem. Drukiem można również określać

druk

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl

różne sposoby powielana tekstu i grafiki, i to na płaszczyźnie tradycyjnej (maszyny drukarskie), jak i sposobem nowoczesnym (metody komputerowe – drukarki, plotery). Wielu jednak się upiera przy tym, że ten nowoczesny druk to po prostu wydruk.

Czasy jednak się zmieniają, nie można ich zatrzymać, więc od kiedy wprowadzono do drukarń druk cyfrowy i techniki komputerowe, coraz częściej przez druk możemy rozumieć też wydruk przeznaczony na skalę przemysłową.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to szybko sprawdź tutaj plisy legionowo inne tego typu materiały – one też są wartościowe.

Cieszyć powinno nas to, że mamy tak prosty dostęp do drukowania przeróżnych rzeczy. Może druk jest już dla nas czymś normalnym i nie ma w tym nic odkrywczego, ponadto odchodzi on do lamusa, bo nastała epoka cyfrowa. Niemniej, taka jest prawda, że druk nigdy nie zaginie, ale jest realne, że jego zastosowanie będzie mniejsze lub w innym wymiarze. Przykładowo określone obszary bardziej się będą rozwijać, pozostałe natomiast przeciwnie. Mogą być niezbyt potrzebne.

About: admin