LinuxMarket

Precyzyjne cięcie blach

W związku ze stale rosnącymi wymaganiami klientów, dotyczącymi jakości nabytych produktów, daje się zauważyć ogromny rozwój techniki i technologii. Dotyczy to różnych gałęzi przemysłu, począwszy od budownictwa, skończywszy na obróbce metalu.

Obróbka metalu

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Obróbka metalu w postaci cięcia czy wycinania jest bardzo zaawansowana technologicznie. Większość dzisiejszych maszyn posiada sterowniki CNC. Dlatego jeśli poszukujemy partnera – producent stali kwasoodpornej, który ma uskutecznić nasze zlecenie, powinniśmy zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnych firm, oferujących swym klientom nowoczesne technologie w zakresie obróbki blach.

Najbardziej popularną metodą precyzyjnego cięcia blach oraz profili jest cięcie laserem. Pozwala na staranne cięcie blach które mają zastosowanie przy produkcji konstrukcji stalowych oraz innych gałęziach przemysłu. Cięcie laserem http://www.bth.pl/pl.wycinanie_laserowe_ciecie_laserem.htmlbki nadają się do dalszej przeróbki.

W obecnych czasach technologia cięcia laserowego nie ma sobie równej pod względem szybkości i efektywności. Analizując współczynnik ceny oraz jakości usługi, ciecie laserowe pozostaje konkurencyjne w porównaniu do innych metod cięcia blach, takich jak np. cięcie wodą. Chociaż jest to metoda stosunkowo nowa, cieszy się wielkim zainteresowaniem z uwagi na korzyści jakie oferuje.Nie zmienia to jednak faktu, iż cięcie strumieniem wody to cały czas metoda cięcia stali. I chociaż woda jest matehttp://www.bth.pl/pl.wycinanie_wodne.htmlścią i zdolnością cięcia – użyta pod wysokim ciśnieniem zdoła przebić każdy materiał.

Cięcie wodą jest technologią „zimną”, inaczej mówiąc nie występuje tutaj strefa wpływu ciepła, jak podczas cięcia laserem. Skutkiem tego ma zastosowanie tam, gdzie zbyteczne jest zbytnie nagrzewanie materiału, np. ze względu na okoliczność rozhartowania.

Jest to również technologia cicha i bezpyłowa – przyjazna dla środowiska naturalnego. Zastosowanie technologii cięcia jak możemy zauważyć jest uzależniony od różnych czynników.

About: admin