

Najbardziej znanymi metodami jest cięcie strumieniem wody, które jest najlepsze dla stali, poza tym stosowane jest cięcie plazmą, za pomocą tlenu oraz cięcie laserowe. Pierwsza z powyższych metod polega na przecinaniu blachy strumieniem wody pod ciśnieniem. Dzięki niej można otrzymać dowolny kształt, co nie jest osiągalne przy stosowaniu innych metod. Dodatkowo woda nie ogrzewa blach, dlatego też nie powstaną żadnego odkształcenia. Krawędzie blach są zazwyczaj nienaruszone. Z kolei metoda plazmowa – porównując do innych – jest niedroga, a oprócz tego naprawdę szybka. Można również przecinać kilka blach w tym samym czasie.
Należy wspomnieć, że jest to sposób naprawdę szybki. Przy stosowaniu ten metody nie trzeba ogrzewać blach przed cięciem. Stal jest topiona i wyrzucana ze szczeliny, które utworzyła się. Metoda tlenocięciem (zobacz stal nierdzewna)używana już od bardzo dawna. Przecinanie jest relatywnie niedrogie. Tym sposobem można formować bardzo grube blachy. Jeżeli palnik zostanie prawidłowo ustawiony, powierzchnie pozostaną gładkie. Warto jednak pamiętać, że proces jest wolny. Cięcie laserowe jest przeprowadzane oczywiście za pomocą lasera. Najlepiej sprawdza się przy przetwarzaniu blachy o grubości maksymalnie 30 milimetrów.
Jeżeli ten tekst okazał się dla Ciebie interesujący, nie wahaj się i przeczytaj szczegóły tutaj mieszkanie do wynajęcia koszalin – poznasz jeszcze bardziej precyzyjne dane.
Proces jest dosyć powolny, jednak krawędzie pozostają w naprawdę dobrym stanie – dowiedz się więcej.