LinuxMarket

Przydatne pomoce do nauczania

Jeśli chodzi o edukację, to wszyscy mniej więcej wiemy w jaki sposób ona wygląda. Nie za każdym razem jesteśmy zachwyceni tym, czego uczymy się w szkole i najczęściej mało z tego wszystkiego pamiętamy.

Sala konferencyjna, zespół budynków Grupy Edukacja

Autor: synergy-trainings.pl
Źródło: synergy-trainings.pl
Dlatego warto byłoby zacząć korzystać z takiego rodzaju metod uczenia, które dotarłyby w 100% do osoby, która się uczy. Kiedy jesteśmy dorośli i wybieramy się na któreś szkolenie wtedy całkiem inaczej myślimy o nauce i o niebo prościej nam ona przychodzi. Ostatnimi czasy świetną metodą szkoleniową są gry symulacyjne szkoleniowe. Dzięki temu, że angażują one osobę uczącą się w działanie sprawiają, że dana osoba rzeczywiście uczy się wszystkiego prędzej i z większą skutecznością wszystko zapada jej w pamięci. Takie gry mają ożywić osobę szkoloną i pokazać jej konkretnie, w jaki sposób dane sprawy należy załatwiać. To najlepsza z istniejących metod, dająca możliwość przyswojenia wiedzy i co istotne kursanci nie są tak zestresowani. A gier symulacyjnych szkoleniowych jest całe mnóstwo, są one dopasowane do różnych szkoleń.

Metody na rozwiązywanie problemów

szkolenie

Autor: BCcampus_News
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach najistotniejsze jest kreatywne podejście do trudnych sytuacji. Pracodawcy szukają ludzi, którzy zdają sobie sprawę z tego, na czym polega twórcze rozwiązywanie problemów. Sztampowe rozwiązania w dzisiejszych czasach nie wchodzą w grę. Z tego powodu korzysta się między innymi gry symulacyjne, które powinny pokazać reakcje konkretnych ludzi na taką a nie inną sytuację. Gry te są również świetną metodą przy przeprowadzaniu różnego typu szkoleń.

Pozawalają zmienić sposób widzenia różnych ludzi. Warto pomyśleć o szkoleniu z grami symulacyjnymi swoim pracownikom. Gry tego typu poruszają zupełnie inne obszary działania mózgu aniżeli zwykłe szkolenia miękie. Co jest w stanie wzbudzić w pracownikach kreatywność. Dobrze, więc wziąć to pod uwagę. Bywa i tak, że pracownicy posiadają w sobie jakieś ograniczenia, które udaje im się porzucić w czasie gry. Bo zdaje im się, że to dobra zabawa.

Nie zwlekaj – czytaj całość tutaj (http://www.rokad.pl/hips), jeżeli zainteresowały Cię treści tekstu, który dla Ciebie opracowaliśmy. Pod tym linkiem znajduje się dużo szczegółów.

A każdy dobrze wie, że najlepsza nauka jest właśnie przez zabawę, bez względu na to ile ma się lat, najlepiej taki sposób przekazu trafia do ludzi. Dzięki grom prościej przyswaja się wiedzę i na dłużej da się wszystko zapamiętać.

About: admin