LinuxMarket

O czym należy pomyśleć przed przystąpieniem do budowy domu

Zanim postawimy swój własny wymarzony domek, będziemy musieli zrealizować kilka czynności. Pierwszym krokiem jest postaranie się o zezwolenie na inwestycję. W następnej kolejności możemy zacząć myśleć o rozpoczęciu budowy. Czasami warto jeszcze przed złożeniem w podania o zezwolenie na inwestycję przeprowadzić tzw. badania geotechniczne. Co prawda nie są one niezbędne do otrzymania decyzji administracyjnej, jednak dobrze je wykonać albowiem unikniemy w tenże sposób kłopotliwych niespodzianek kiedy będziemy już w połowie budowy.

więcej tutaj

Autor: Soil Science
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie jest to ważne gdy widzimy że nasza działka jest mokra, po nawet najmniejszym deszczu długo utrzymuje się woda. Niezbędne są wtenczas badania geotechniczne.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Jeśli tak, to sprawdź ponadto ten świetny artykuł (https://wibako.pl/serwis-maszyn-budowlanych). Przekonaj się, to także będzie dla Ciebie warte zainteresowania.

Polegają one na wykonaniu kilku, co najmniej trzech odwiertów o głębokości od 3 do 6 metrów. Liczba odwiertów zależna jest od tego, jaki rodzaj budynku chcemy zbudować (domek z piwnicą czy bez piwnicy).

Nierzadko wynik tychże ekspertyz sugeruje nieopłacalność budowania budynku podpiwniczonego. Dokumenty jakie otrzymamy po przeprowadzeniu analizy to: opis przeprowadzonych badań, rysunki technologiczne (dla przykładu przekrój gleby) a także wnioski oraz zaordynowania co do konstrukcji fundamentów tak, by zagwarantować ochronę przed ich podmakaniem, a więc i całego budynku.

Niestety, badania geotechniczne – – do tanich nie należą, ich koszt podług informacji z popularnego portalu budowlanego waha się od 1000 do 1500 zł. Na koszty wpływa wielkość działki jak również typ domu jaki planujemy budować. Niemniej jednak warto takie koszty ponieść, bowiem są one nieporównywalnie mniejsze niż późniejsze poprawianie nieodpowiednio wybranej techniki stawiania budynku.

Po wykonaniu tych wszystkich czynności można spokojnie rozpocząć budowanie. Mało nas wówczas już może zaskoczyć a z całą pewnością ustrzeżemy się przed ogromnymi ponadprogramowymi kosztami. Ostatnią poważną sprawą którą trzeba przemyśleć jest nagrzewanie które będziemy stosować bo ono również niewłaściwie dobrane potrafi generować duże koszta.

Dość rozsądną inwestycją będzie wykorzystanie instalacji gazowej. Inną alternatywą jest zbudowanie kominka w salonie z nadmuchami rozprowadzającymi ciepło po całym budynku. Niepotrzebne są wówczas grzejniki.

About: admin