LinuxMarket

Kontrola dostępu to bezusterkowa ochrona twojego przedsiębiorstwa

W dzisiejszym świecie, ciągły rozwój gospodarczy wymusza stosowanie w dzień powszedni coraz bardziej złożonych rozwiązań technicznych. Wyłoniło się zjawisko zwielokrotnionej podatności na nieprzewidywalne, zagrożenia. Dzisiaj zapewnienie bezpieczeństwa to priorytet każdej firmy.

Inteligentne czytniki i karty zbliżeniowe, coraz powszechniej wykorzystywane do stosowania w budynkach handlowych – supermarketach a także budynkach rządowych, urzędach pocztowych i wielu innych budynkach, zapewniają że kontrola dostępu jest efektywniejsza. Coraz częściej firmy zgłaszają zapotrzebowanie na niezawodny, pracujący nieustannie system zabezpieczeń, który zapewni im stałość działalności gospodarczej.

Kontrola dostępu

Pragną by systemy zabezpieczające obsługiwane alarmami i kontrolą dostępu, zapewniały wysoki poziom bezpieczeństwa przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Nowoczesne układy kontroli dostępu, występują w różnorodnych postaciach. Mogą to być mechanizmy autonomiczne, rozwiązania sieciowe. Mogą to być również kompleksowe instalacje połączone z innymi układami, takimi jak alarmy, kontroling czy zestawy przeciwpożarowe. Czytniki kart zakładane przy drzwiach z zamkami magnetycznymi, pozwalają na wyeksportowanie danych do systemu kadrowego. Kontrola dostępu spełnia funkcję zarządzania dostępem do obiektu.

Źródło: Transcom System

Nie ulega wątpliwości, że sprawdzona kontrola dostępu, uniemożliwia dostęp do określonych pomieszczeń znajdujących się na obszarze danego zakładu pracy a potrzebujących dodatkowej ochrony choćby serwerownie. Kontrola dostępu, to możność podejmowania decyzji kto, gdzie i kiedy może wejść do budynku. Monitoring dostępu, ma zasadnicze znaczenie dla ochrony budynku, zatrudnionych tam ludzi oraz będących w posiadaniu przedsiębiorstwa danych i mienia.

Moduł kontroli dostępu, jest skarbnicą informacji niezbędnych do prawidłowej pracy całej instytucji. Usprawnia organizację pracy, zwiększa poziom ochrony obiektu i jego użytkowników – zatrudnionych, gości, interesantów.

Zainspirował Cię nasz post? Będzie nam miło, jeżeli postawisz na przeglądnięcie następnych. Po prostu naciśnij ten link (https://twojprawnik.net/kariera.php) i przeloguj się do kolejnej strony.

Do tych modułów można dodać system monitoringu czasu pracy i w efekcie otrzymujemy dane gdzie kto przebywał oraz w jakim czasie – zobacz.

About: admin